Manchester City má další posilu. Obranu <span>vyztuží Kolarov</span>

24. 7. 2010 16:57
Nová posila Manchesteru City - srbský fotbalista Aleksandr Kolarov.
Nová posila Manchesteru City - srbský fotbalista Aleksandr Kolarov.
Nová posila Manchesteru City - srbský fotbalista Aleksandr Kolarov.Novou posilou Manchesteru City se stal srbský fotbalista Aleksandar Kolarov z římského Lazia. Přestup čtyřiadvacetiletého levého beka potvrdil trenér Roberto Mancini pro klubové internetové stránky. Podle odhadů anglických médií zaplatí anglický klub za hráče 19 milionů liber (569 milionů korun).

Na postu Kolarova hrál v Manchesteru doposud Angličan Wayne Bridge, podle Manciniho nový přestup nebude znamenat jeho odchod. "Chci dva prvotřídní hráče na každé místo v sestavě," uvedl trenér, který si srbského reprezentanta vyhlédl už při angažmá v italské lize.

Z obchodu bude profitovat zejména římské Lazio, kam Kolarov přestoupil před třemi lety za téměř milion eur z OFK Bělehrad. Srbský obránce během svého angažmá v Itálii vyhrál pohár a superpohár. Představil se i na nedávném světovém šampionátu, kde odehrál dvě utkání.

ČTĚTE TAKÉ: Nezvratný gigantismus šejků. City zase prolévá miliardy

Manchester City už letos získal tři výrazné posily. Za útočníka Davida Silvu z Valencie, záložníka Yayu Tourého z Barcelony a obránce Jeroma Boatenga z Hamburku zaplatil podle agentury Reuters celkem 75 milionů liber (2,2 miliardy korun).

Foto: calciolive.eu
Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Česku hrozí sesuvy, proudy bahna i kamení, varují ostravští vědci

Věda a technika
Aktualizováno: 3. 3. 2026 14:29
Výbuch atomové bomby - ilustrační foto

Írán prý vyhrožoval 11 jadernými bombami. Někde má půl tuny uranu

Zahraničí
3. 3. 2026
ilustrační foto

Praha vyslala do provozu „Duševní tramvaj“. Má pomáhat lidem

Domácí
3. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ