Manchester United porazil Everton, jeho náskok je už 12 bodů

10. 2. 2013 19:26
Tom Cleverley (vlevo) a evertonský Steven Pienaar (vpravo) bojují o balon.
Tom Cleverley (vlevo) a evertonský Steven Pienaar (vpravo) bojují o balon.

Fotbalisté Manchesteru United zvýraznili své vedení v anglické lize. V 26. kole porazili Everton 2:0 a na druhého městského rivala a obhájce titulu City mají v tabulce už dvanáctibodový náskok.

Skóre otevřel devětatřicetiletý veterán Ryan Giggs, který se v lize trefil ve 23. sezoně za sebou. Jako jediný hráč také skóroval ve všech 21 ročnících Premier League.

Velšký záložník na stadionu Old Trafford skóroval ve 13. minutě po přihrávce nizozemského útočníka Robina van Persieho. Nejlepší ligový střelec soutěže pak v nastavení prvního poločasu sám pojistil vedení devatenáctou brankou v ročníku.

United vyhráli posedmé z posledních osmi ligových zápasů a zvládli generálku na středeční úvodní osmifinále Ligy mistrů s Realem Madrid.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:
Aston Villa - West Ham United 2:1 (74. Benteke z pen., 78. N'Zogbia - 87. vlastní Westwood), Manchester United - Everton 2:0 (13. Giggs, 45.+1 Van Persie).

Autor: ČTK Foto: ČTK/EMPICS/Mike Egerton

Další čtení

Začíná osmý ročník festivalu kosmických aktivit Czech Space Week

Domácí
20. 10. 2025
ilustrační foto

Izrael znovu začne trvat na příměří s Hamásem. Ale jen do příštího útoku

Zahraničí
19. 10. 2025
ilustrační foto

Po požáru bývalého pivovaru v Klatovech našli hasiči torzo muže

Domácí
19. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ