Messi ukazuje světovou nadvládu: dal hattrick

13. 1. 2011 09:41
Lionel Messi.
Lionel Messi.

Argentinský fotbalista Lionel Messi oslavil obhajobu prvenství ve Zlatém míči ve velkém stylu. V úvodním čtvrtfinále Španělského poháru se blýskl třemi góly a pomohl Barceloně k výhře 5:0 nad druholigovým Betisem Sevilla.

Messi se ve středu večer nejprve před zápasem na Nou Campu pochlubil fanouškům Zlatým míčem a pak ukázal, proč anketu novinářů, reprezentačních trenérů a kapitánů ovládl. U představení trofeje nechyběli ani jeho spoluhráči Andrés Iniesta a Xavi, kteří obsadili v hlasování druhé a třetí místo.

Argentinský reprezentant otevřel skóre minutu před přestávkou, kdy přehodil brankáře Betisu. Druhou trefu přidal v 63. minutě a hattrick završil o deset minut později. Když Messi čtyři minuty před koncem střídal, vyprovodili ho fanoušci potleskem ve stoje a skandováním jeho jména.

"Tenhle zápas alespoň umlčí všechny debaty kolem Zlatého míče. Trofej je v dobrých rukou," připomněl obránce Barcelony Dani Alves kritické hlasy, podle kterých si Messi ocenění pro nejlepšího fotbalistu světa nezaslouží. "Messi je nejlepší a dokazuje to každý den. Ti dva by si to také zasloužili, ale Messi je někde jinde než všichni ostatní," citovala brazilského fotbalistu agentura Reuters.

O zbývající branky Barcelony se postarali Pedro a Seydou Keita. Odveta se hraje za týden v Seville.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Kutná Hora prošla po zápisu na seznam UNESCO výraznou stavební obnovou

Domácí
7. 12. 2025
ilustrační foto

Hamás slíbil složit zbraně, ale zase tak úplně ne. A jen palestinskému státu

Zahraničí
7. 12. 2025

Elon Musk po evropské pokutě pro síť X vyzval ke zrušení EU

Ekonomika
6. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV