Mourinho získal svého oblíbence. <span>Carvalha z Chelsea </span>

11. 8. 2010 09:14
Ricardo Carvalho už v dresu Chelsea hrát nebude.
Ricardo Carvalho už v dresu Chelsea hrát nebude.

Ricardo Carvalho už v dresu Chelsea hrát nebude.Portugalský fotbalista Ricardo Carvalho přestoupil z Chelsea do Realu Madrid. Znovu se tak sejde s trenérem Josém Mourinhem, s nímž vyhrál s Portem Ligu mistrů a který ho později přivedl i do Chelsea.

Real oznámil, že s jedním z nejlépe hodnocených stoperů Evropy podepíše smlouvu na dva roky. Přestupová částka nebyla zveřejněna, podle španělských médií by se měla pohybovat ve výši osm milionů eur (asi 197 milionů korun).

Dvaatřicetiletý Carvalho se tak stal další velkou posilou Realu během léta. Již dříve přišli Argentinec Ángel Di Mária a německý reprezentant Sami Khedira.

V roce 2004 byl Carvalho jednou z klíčových postav senzačního triumfu Porta v Lize mistrů. Následně přestoupil za 20 milionů do Chelsea, kde vytvořil kvalitní stoperskou dvojici s Johnem Terrym. Celkem za Chelsea odehrál 135 ligových zápasů a vstřelil sedm branek.

Dalších 67 zápasů si připsal za portugalskou reprezentaci. V poslední době se však stále častěji potýkal se zraněními. Jeho náhradou v Chelsea by se měl stát brazilský stoper David Luiz z Benfiky Lisabon.

Foto: www.profimedia.cz

Autor: ČTK

Další čtení

Toyota zůstala největší automobilkou světa přes pokles prodeje v pololetí

Ekonomika
31. 7. 2026

Průzkum: Nejčastějším důvodem k půjčce je koupě auta nebo rekonstrukce bydlení

Ekonomika
31. 7. 2026

Počet obětí zemětřesení v Japonsku stoupl na nejméně 34 mrtvých

Zahraničí
30. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ