Nestárnoucí Čech. Má nejvíc zákroků ze všech brankářů

29. 8. 2018 13:14
Petr Čech má zatím na kontě nejvíc zákroků ze všech brankářů Premier League.
Petr Čech má zatím na kontě nejvíc zákroků ze všech brankářů Premier League.

Petr Čech je nejvytíženějším brankářem úvodních tří kol anglické fotbalové ligy. Dosud má na kontě 18 zákroků, což je nejvíce ze všech gólmanů v soutěži. A přestože už čelil jako jediný dvěma z pěti nejlepších celků minulé sezony, drží si úspěšnost zákroků 75 procent. Stejnou úspěšnost má i za celou svou kariéru v Anglii. V minulém ročníku byla Čechova úspěšnost 62 procent.

Po letních změnách a příchodu trenéra Unaie Emeryho ještě Arsenalu nefunguje obrana podle představ. Výsledkem je, že jen pět týmů má po třech kolech více inkasovaných branek než šest v případě Arsenalu. Soupeře "Kanonýři" pouští v průměru k osmi přímým střelám na branku.

Čech má o dva zákroky více než Fabri, gólman nováčka soutěže Fulhamu, nebo Lukasz Fabiaňski z posledního West Hamu. Oba zatím zasahovali šestnáctkrát. Také výrazně převyšuje španělského gólmana Davida De Geu, který má v brance Manchesteru United méně zákroků (5) než inkasovaných gólů (7). Ederson z Manchesteru City z šesti střel dvakrát inkasoval.

Zatím jediným stoprocentním gólmanem je nejdražší brankář historie Alisson, který ve třech duelech Liverpoolu čelil šesti střelám a se všemi si poradil.

Počet zákroků brankářů v úvodních třech kolech Premier League: 18 - Čech (Arsenal), 16 - Fabri (Fulham), Fabiaňski (West Ham), 14 - Hart (Burnley), McCarthy (Southampton), 13 - Hennessey (Crystal Palace), 11 - Hamer (Huddersfield).

Autor: ČTK Foto: ČTK/imago sportfotodienst/Paul Marriott

Další čtení

Ilustrační foto: Se Stalinem na věčné časy

V Rusku zase staví sochy Stalinovi. Teď zrovna v metru. A nechybí ani Lenin

Zahraničí
15. 5. 2025
Maršál Koněv mizí z očí. Radnice Prahy 6 nechala 3. dubna 2020 odstranit z podstavce sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Socha poputuje do depozitáře a následně do Muzea paměti 20. století, jehož vybudování chystá hlavní město.

Rusy pořád štve zrušená socha Koněva. Češi je zase poslali někam

Kultura
15. 5. 2025
Archeolog Ondřej Nováček ukazuje převážně skleněné lahvičky objevené při archeologickém výzkumu na místě někdejšího Prioru u brněnského hlavního nádraží, 15. května 2025, Brno.

Pod Priorem v Brně se našla slavná vlnařská továrna. Vědci chtějí hlouběji

Domácí
15. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ