Neymar nakonec pokutu za krácení daní zaplatí. Kvůli své image

12. 8. 2017 11:00
Fotbalový útočník Neymar na tréninku Paris St. Germain.
Fotbalový útočník Neymar na tréninku Paris St. Germain.

Útočník Neymar se rozhodl ukončit v rodné Brazílii soudní tahanice kvůli nesrovnalostem na daních. Právníci nejdražšího fotbalisty světa navrhli zaplacení pokuty osm milionů realů (asi 56 milionů korun), je však možné, že úřady budou požadovat navýšení.

Neymar, který nedávno přestoupil za rekordních 222 milionů eur z Barcelony do Paris St. Germain, čelil obvinění z krácení daní od roku 2015 a původně měl zaplatit pokutu 200 milionů realů. Brazilský reprezentant však loni částečně uspěl s odvoláním, když mu byly sankce sníženy na polovinu.

Teď se rozhodl soudy ukončit. "Sice nesouhlasí s výší pokuty osm milionů realů, ale proces se táhne přes tři roky, takže to chce mít za sebou a začít novou kapitolu kariéry," uvedl fotbalistův zástupce Marcos Neder. "Podepsalo se to na jeho image a všichni vědí, že pro Neymara je image důležitá," přidal další z hráčových právníků Gustavo Xisto.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Julie Douxe

Další čtení

Nemocí dýchacích cest je méně než obvykle, přibývá ale nemocných školáků

Domácí
2. 12. 2025

V Praze minulý týden přibylo 48 pacientů se žloutenkou typu A

Domácí
2. 12. 2025

Izrael oznámil dokončení vývoje laserového systému protivzdušné obrany Iron Beam

Zahraničí
2. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV