Nové dresy, velké peníze. Manchester získal lukrativní smlouvu

15. 7. 2014 05:30
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Fotbalisty Manchesteru United bude od sezony 2015/16 oblékat Adidas. Vedení klubu uzavřelo s německou firmou avizovanou rekordní smlouvu v hodnotě 750 milionů liber (asi 25,81 miliardy korun). Desetiletý kontrakt tak více než dvojnásobně překoná dosud nejlukrativnější dohodu ve světě fotbalových klubů, podle níž Real Madrid inkasuje od Adidasu ročně 31 milionů liber.

Nadcházející sezonu ještě anglický velkoklub odehraje v dresech Nike, v nichž nastupuje od roku 2002. Americká společnost ale už začátkem července oznámila, že s Manchesterem sponzorskou smlouvu, podle níž United získal za uplynulou sezonu 23,5 milionu liber, neprodlouží.

Nike před nedávnem opustil i další prominentní klub Premier League Arsenal, který se dohodl s konkurenční Pumou. Nová smlouva klubu údajně vynese zhruba 30 milionů liber ročně.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Jon Super

Další čtení

ilustrační foto

Kriminálka vyšetřuje ženu, u které objevili sto koťat v mrazáku a zanedbané kočky

Domácí
13. 3. 2026
ilustrační obrázek

Swy je tu! Vzácný langur duk přicestoval z Francie do Chleb, aby zachránil chov

Relax
13. 3. 2026
ilustrační obrázek

„Tvrdší než v lednu": Írán hrozí demonstrantům smrtí

Zahraničí
Aktualizováno: 13. 3. 2026 11:44

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ