Oslabená Sevilla vydřela remízu s Leganés, Tottenham naděloval

23. 12. 2018 17:26
Utkání mezi Leganés a Sevillou se dohrávalo za snížené viditelnosti způsobené mlhou.
Utkání mezi Leganés a Sevillou se dohrávalo za snížené viditelnosti způsobené mlhou.

Fotbalisté Sevilly remizovali v 17. kole španělské ligy na hřišti Leganés 1:1. Tomáš Vaclík dostal gól už v páté minutě, v nastavení druhého poločasu vyrovnal Wissam Ben Yedder. Francouzský útočník se prosadil poosmé v sezoně, jen čtyři střelci jsou v lize lepší.

Oba týmy tak prodloužily série bez porážky - Sevilla o osmý zápas, Leganés o sedmý. Sevilla zůstala v tabulce na třetím místě, po odehrání odloženého duelu se na ni může bodově dotáhnout vítěz klubového mistrovství světa Real Madrid.

Domácí tým šel rychle do vedení, když na Nyomův centr do šestnáctky vyskočil nejvýš Vesga a hlavou poslal míč k tyči, kam Vaclík nedosáhl. Šance na vyrovnání hosté nevyužili a další ránu jejich vyhlídky na výhru nad 16. celkem tabulky dostaly po skončení prvního poločasu, kdy jim sudí za protesty vyloučil Vázqueze.

V závěru nad trávníkem houstla mlha a oba týmy stupňovaly tempo. Hostující Amadou v 80. minutě trefil hlavou tyč, do brankové konstrukce pak mířil i domácí En-Nesjrí. Další centr před branku Leganés pak ale přece jen skončil vyrovnávacím gólem, když domácí zadáci nechali v první nastavené minutě hlavičkovat nepokrytého Ben Yeddera.

Tottenham si otevřel střelnici

Tottenham zvítězil v posledním předvánočním duelu na hřišti Evertonu 6:2 a po čtvrté výhře v řadě si upevnili třetí místo v Premier League. Od druhého Manchesteru City je v tabulce po 18. kole dělí už jen dva body.

Everton, který na výhru čeká už pět zápasů, poslal po 20 minutách hry do vedení Theo Walcott, hosté ale ještě během prvního poločasu otočili skóre na 3:1. Postupně se trefili Son Hung-min, Dele Alli a Harry Kane. V úvodu druhého poločasu Tottenham ještě zvýšil, pak ale znovu vykřesal domácím naději gólem proti svému bývalému týmu Sigurdsson.

Son Hung-min a Kane ale komplikace nepřipustili a dalšími brankami stanovili skóre na konečných 6:2. Kane si vylepšil střeleckou bilanci v sezoně na jedenáct gólů a v tabulce kanonýrů Premier League se dotáhl na druhého Muhammada Salaha z Liverpoolu. Pierre-Emerick Aubameyang z Arsenalu má ještě o jeden zásah víc.

Wolfsburg pokračuje ve vítězné sérii

Wolfsburg zvítězil v německé lize v Augsburgu 3:2 díky gólu záložníka Yannicka Gerhardta z 89. minuty a protáhli úspěšnou sérii: z posledních šesti zápasů vytěžili 16 bodů. V tabulce předstihli Frankfurt a posunuli se už na páté místo.

Favorizovaní hosté si brzy vytvořili převahu i šance. Weghorst ještě trefil tyč, ale krátce nato se v 33. minutě po rohu prosadil kapitán Guilavogui a před poločasem zvýšil střelou zpoza šestnáctky Brazilec William.

Augsburg ale po změně stran dokázal během čtvrt hodiny vyrovnat brankami Raniho Khediry a střídajícího Venezuelana Córdovy. Na třetí remízu za sebou ale nedosáhl, těsně před koncem mu ji po bleskovém protiútoku sebral Gerhardt.

Augsburgu dál patří 15. místo, od barážové příčky ho dělí bod. Jan Morávek zůstal mezi domácími náhradníky.

Od 73. minuty si zahrál Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu, který doma remizoval 1:1 s Mohučí a pošesté za sebou v lize zaznamenal nerozhodný výsledek. Neporazitelnost Hoffenheimu trvá už deset zápasů, tým je v tabulce sedmý.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:

Augsburg - Wolfsburg 2:3 (49. R. Khedira, 59. Córdova - 33. Guilavogui, 41. William, 89. Gerhardt), Hoffenheim - Mohuč 1:1 (11. Demirbay - 16. Mateta).

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:
Valencie - Huesca 2:1 (25. Parejo, 90.+4 Piccini - 72. Cucho z pen.), Leganés - FC Sevilla 1:1 (5. Vesga - 90.+1 Ben Yedder), Vallecano - Levante 2:1 (23. vlastní Toňo, 67. De Tomás - 60. Rochina).

Francouzská fotbalová liga - 19. kolo:

Bordeaux - Amiens 1:1 (22. Kalu - 87. Gnahoré).

Anglická fotbalová liga - 18. kolo:

Everton - Tottenham 2:6 (21. Walcott, 51. Sigurdsson - 27. a 61. Son Hung-min, 42. a 74. Kane, 35. Alli, 48. Eriksen).

Autor: ČTK Foto: ČTK , imago sportfotodienst/Jan Huebner/Martin

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025

Sourozenci z Přerovska zameškali ve škole 900 hodin, rodičům hrozí vězení

Domácí
9. 7. 2025

V Rusku je nejvíc těžkých zločinů za celé roky. Z války se vracejí trestanci

Zahraničí
9. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ