Trenér Kamerunu se z rádia dozvěděl, že s ním svaz nepočítá

24. 4. 2013 17:10
Největší hvězda národního týmu Kamerunu Samuel Eto´o v souboji s Romanem Shishkinem.
Největší hvězda národního týmu Kamerunu Samuel Eto´o v souboji s Romanem Shishkinem.

Trenér fotbalistů Kamerunu Jean-Paul Akono při poslechu rádia s velkým překvapením zjistil, že jeho budoucnost u národního týmu je velmi nejistá. Ministerstvo sportu totiž vyhlásilo, že hledá nové uchazeče o místo reprezentačního kouče.

"Byl jsem naprosto šokovaný a v rozpacích, když jsem ze státního rozhlasu slyšel zprávu, že Kamerun hledá nového trenéra," řekl Akono agentuře Reuters. "Jsem zmatený, protože už s vládou jednáme o podepsání smlouvy. Dokonce jsem byl na pátek pozvaný k ministrovi na další rozhovor," dodal kouč.

Akono převzal kamerunskou reprezentaci vloni v září po odvolaném Francouzi Denisu Lavagnem. S národním týmem dosud spolupracoval bez řádné smlouvy a nyní se zdá, že se ani žádné nemusí dočkat.

"Při jednáních s ministrem jsem navrhl smlouvu do července příštího roku s měsíčním platem 15 milionů kamerunských franků (asi 600.000 korun), což je výrazně méně, než platí zahraničním trenérům. Ministr nám řekl, ať svůj požadavek na plat ještě zvážím a přijdu znovu," řekl Akono s tím, že ho nynější postup úřadu naprosto konsternoval.

Kamerun je jednou z mnoha afrických zemí, v nichž vyplácí mzdy trenérům národních týmů vláda. Fotbalové federace obvykle nemají žádné finanční zdroje a na rozhodování o obsazení realizačních týmů tak nemají téměř žádný vliv.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Kerstin Joensson

Další čtení

Tržní hodnota majitele Googlu poprvé překonala hranici tří bilionů USD

Ekonomika
15. 9. 2025
ilustrační foto

Pěšky do školy! V Česku začala tradiční výzva pro školy, školáky i rodiče

Domácí
15. 9. 2025
Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ