Trenéra Sportingu napadli fanoušci, odešel do Saúdské Arábie

6. 6. 2018 15:18
Trenér Jorge Jesus skončil následek útoku fanoušků u portugalského Sportingu, Vzápětí podepsal smlouvu s klubem Al Hilál.
Trenér Jorge Jesus skončil následek útoku fanoušků u portugalského Sportingu, Vzápětí podepsal smlouvu s klubem Al Hilál.

Od fotbalistů Sportingu Lisabon odešel po třech letech trenér Jorge Jesus, i když měl smlouvu ještě na další sezonu. V polovině května se třiašedesátiletý kouč spolu s dalšími členy týmu stal terčem útoku nespokojených fanoušků, kterým se nelíbilo, že Sporting obsadil v portugalské lize až třetí místo a unikla mu účast v předkole Ligy mistrů. Jesus záhy získal nové angažmá v Saúdské Arábii, kde se upsal na rok Al Hilálu.

Ve Sportingu se Jesusovi nepovedlo navázat na předchozí úspěšné působení v Benfice, s kterou během šesti let získal tři mistrovské tituly a dvakrát postoupil do finále Evropské ligy. Se Sportingem vyhrál jen Superpohár a letos Ligový pohár. V minulosti koučoval řadu portugalských klubů včetně Bragy. Al Hilál je pro něj prvním trenérským angažmá v zahraničí.

Autor: ČTK Foto: ČTK/ZUMA/Pedro Rocha

Další čtení

Stonehenge, Velká Británie, 20. června 2026

Dnes nastává letní slunovrat a začíná astronomické léto

Domácí
21. 6. 2026

Írán oznámil uzavření Hormuzského průlivu, armáda USA to popírá

Zahraničí
20. 6. 2026
ilustrační foto

Bouřky v Královéhradeckém kraji lámaly stromy a zaměstnaly hasiče

Domácí
20. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ