Bříza řval po prohře na sudí: Tady už si nezapískáte, čur***

29. 12. 2018 16:00
Petr Bříza neunesl situaci kolem Sparty a slovně zaútočil na rozhodčí.
Petr Bříza neunesl situaci kolem Sparty a slovně zaútočil na rozhodčí.

Zmar, bída, trápení vygradovaly na maximum. Hokejová Sparta prohrála doma s posledními Pardubicemi 1:3 a porážku neunesl ani předseda představenstva pražského klubu Petr Bříza. Ten po druhé třetině řval vulgárně na rozhodčí a došlo i na ostrá slova. Dohra bude pravděpodobně ještě následovat i přes dodatečnou omluvu.

Odehráno bylo čtyřicet minut. Všichni odcházeli do šaten. Jenom šéf pražské Sparty zamířil v útrobách O2 areny za rozhodčími místo ke dveřím svého týmu. Svá slova pustil na sudí Sykoru a Jeřábka. Domácí v tu chvíli prohrávali 1:2, na vyloučené to bylo 4:2.

Celý incident si samozřejmě oba sudí nenechali líbit a vše poznamenali do zápisu o utkání. "Po skončení druhé třetiny při příchodu do kabiny rozhodčích na nás v prostoru chodby čekal pan Petr Bříza a hlasitým způsobem projevoval nespokojenost s dosavadním řízením utkání," napsali hlavní rozhodčí zápasu.

"Tady už si nezapískáte, vy čur***," řval na oba, jak následně uvedli do zápisu o utkání. Přitom Jeřábek patří mezi nejzkušenější české sudí. Dlouho pískal v KHL a na kontě má dokonce i finále mistrovství světa.

Bříza byl dlouhodobě nespokojen s tím, jak sudí pískají domácí zápasy Sparty. "Kosíte nás jak králíky. Víte, že jsme jediný tým, který má negativní bilanci vyloučení," křičel šéf pražského klubu na rozhodčí v prostoru chodby, která vede do jejich šatny. Moc nechybělo a dostal se i do ní, tam má ale vstup zakázán. Když ho upozornili, slyšeli na svou stranu ostrá slova.

Přes noc u Břízy vychladly emoce a na klubové stránky napsal odpověď. Postih ho pravděpodobně nemine. I tak se sparťanský šéf k celé situaci vyjádřil. "Sudí se mnou vůbec nechtěli komunikovat a zklidnit situaci, následně jsem nad sebou ztratil kontrolu. Chci se omluvit za sprosté slovo a poslední větu, která ze mě v afektu vystřelila. Je to z mých úst neakceptovatelné. Nic to však nemění na našem názoru, že jsme s verdikty rozhodčích v prostředí O2 areny dlouhodobě hrubě nespokojení," komentoval celou situaci Bříza.

Ačkoliv svá slova vypustil z úst úmyslně či nikoliv, tak Sparta v závěrečné části hrála celkem devět minut v početní výhodě, ani jednou však neskóroval, což pouze potvrdilo její zmar. Pardubice se ve dvou vleklých oslabení ubránily a zvítězily 3:1.

Autor: Ondřej JíchaFoto: ČTK , Šulová Kateřina

Další čtení

Vozataj Jiří Nesvačil junior předvedl jízdu s rekordním čtyřiadvacetispřežím

Domácí
13. 9. 2025

Hasiči v Praze evakuovali na 70 lidí kvůli požáru bytu, záchranáři ošetřili ženu

Domácí
13. 9. 2025

Příznivci MHD se sjeli do Brna na druhý ročník Šotodays, autobusy projely městem

Domácí
13. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ