Dopita uprchl ze zápasu, <span>ale prý se nepohádal</span>

1. 12. 2009 08:00
Jiří Dopita (Ilustrační foto)
Jiří Dopita (Ilustrační foto)

Jiří Dopita (Ilustrační foto)Mlžit, mlžit. Zatímco v médiích kolují mýty o roztržce hokejisty Brna Jiřího Dopity s trenéry klubu, majoritní vlastník Komety Libor Zábranský tvrdí něco jiného. Lysohlavý veterán údajně nenastoupil do závěrečné třetiny zápasu proti Spartě kvůli špatnému zdravotnímu stavu.

Brňané ztratili nedělní souboj výsledkem 3:5, přičemž po druhé třetině prohrávali s favorizovanou Spartou už 1:4. Olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa Dopita, který je největší hvězdou v kádru nováčka soutěže, se však již v třetím dějství na ledě neobjevil. Podle některých informací po roztržce s trenéry dokonce předčasně opustil halu Rondo. "Dopita se necítil dobře. Více situaci nechci komentovat," řekl Zábranský.

Dopitovi, jenž ve středu oslaví 41. narozeniny, se v utkání příliš nedařilo, přihrál dokonce soupeři na druhou branku. Trenéři po druhé přestávce sestavu zredukovali. "Ze střídačky je jiný pohled na hru. Do chodu týmu ale nechci zasahovat. Je to věc trenéra," dodal Zábranský s odkazem na Trličíkovo postavení.

ČTĚTE TAKÉ: Gól a dvě asistence, sparťan Broš si Brno vychutnal

O Dopitově plánované absenci v třetí třetině byl ale podle všeho dobře informován. "Po druhé třetině mně Jirka oznámil, že se necítí dobře, a domluvili jsme se spolu, že do závěrečné části nenastoupí. Informace, že se po druhé třetině sbalil a odjel domů, jak informovala některá média, se nezakládá na pravdě. Normálně jsme spolu po utkání mluvili," uvedl pro klubový web Zábranský.

Kometa po 29. kole uzavírá extraligovou tabulku se ziskem pouhých 18 bodů, přičemž na předposlední Kladno ztrácí 12 bodů. Dopita je o bod za dalším útočníkem Romanem Eratem druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. Dosud nevynechal jediný zápas a připsal si 19 bodů za devět branek a deset finálních přihrávek.

Foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Do svateb se Češi nehrnou. Loni to bylo druhé nejnižší číslo od vzniku Československa

Domácí
22. 4. 2025

Počet svateb v ČR byl loni podle předběžných dat ČSÚ druhý nejnižší od roku 1918

Domácí
22. 4. 2025
Judista Lukáš Krpálek pózuje na tiskové konferenci Českého svazu juda před odletem české reprezentace na mistrovství Evropy do Černé Hory.

Judista Krpálek si pochvaluje kila navíc, lépe vzdoruje těžším soupeřům

Sport
22. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ