Sparta chce <span>Hlinku a Hlaváče</span>. (Asi) pomůžou na startu

28. 6. 2009 13:30
Jaroslav Hlinka. Oblékne útočník znovu dres pražské Sparty?
Jaroslav Hlinka. Oblékne útočník znovu dres pražské Sparty?

Jaroslav Hlinka. Oblékne útočník znovu dres pražské Sparty?Útočníci Jan Hlaváč a Jaroslav Hlinka by mohli na úvod nadcházející sezony posílit hokejisty Sparty. Oba působí ve švédském Linköpingu a pražský klub má zájem, aby mu obě bývalé opory zhruba do poloviny října pomohly.

"Záleží samozřejmě na jednáních s Linköpingem, kdy hlavním tématem jsou podmínky jejich uvolnění," řekl pro klubové stránky generální manažer Sparty Petr Bříza. "Velmi rádi oba hráče na krátkodobou výpomoc uvítáme. Budeme se snažit o dohodu, musíme ale samozřejmě respektovat ekonomiku celé transakce," dodal.

Hlinka má v Linköpingu smlouvu do konce sezony 2009/2010, Hlaváč až do konce ročníku 2011/12. Vzhledem k daňovým zákonům ve Švédsku je však pro tamní kluby výhodnější, aby hráči odehráli v sezoně jen šest měsíců.

V Linköpingu, který trénuje český kouč Slavomír Lener, oba působí od loňska a odehráli za klub kompletní ročník.

Foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

Izrael a Sýrie souhlasí s příměřím, oznámil velvyslanec USA v Turecku

Zahraničí
19. 7. 2025

Promet na valné hromadě Tatry odmítl navýšení kapitálu pro miliardové investice

Ekonomika
18. 7. 2025

Slovinští poslanci schválili návrh zákona o právu na asistovanou sebevraždu

Zahraničí
18. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ