Roth rozhodl o výhře Novosibirsku, Salák vychytal nulu

23. 9. 2015 18:27
Alexandr Salák.
Alexandr Salák.

Český obránce Vladimír Roth rozhodl jediným gólem zápasu Kontinentální hokejové ligy o výhře Novosibirsku nad Jaroslavlí. Druhým hrdinou domácího týmu byl Rothův krajan Alexander Salák, který zlikvidoval všech 36 střel mířících na jeho branku a vychytal první čisté konto v ročníku.

Roth zlomil bezbrankový stav 19 sekund před koncem druhé třetiny, když od modré čáry napálil odražený puk do šibenice. Jeho druhý gól v sezoně po letním příchodu z vicemistrovského Třince znamenal pro Sibir plný bodový zisk po předchozích dvou porážkách.

Vítězný gól vstřelil také Marek Kvapil z Medveščaku Záhřeb, jehož trefa z druhé třetiny znamenala triumf 2:1 na ledě Dinama Riga. Český útočník si nedlouho před gólovou akcí připsal v pětiminutové přesilovce i asistenci u vyrovnávací branky Jesseho Saarinena a s 11 kanadskými body (5+6) je nejproduktivnějším hráčem chorvatského účastníka soutěže.

Petr Koukal zase vede produktivitu Jekatěrinburgu a desátým bodem v podobě gólu na 1:2 v závěru druhé třetiny nastartoval obrat na ledě Nižního Novgorodu. Avtomobilist zvítězil 4:2.
Pouze gólový zásah Lukáše Kašpara, který je pro změnu ofenzivním lídrem Slovanu Bratislava, na body nestačil. Slovenský tým prohrál na ledě Jokeritu Helsinky 1:4.

Kontinentální hokejová liga
Novokuzněck - HK Soči 3:4 po sam. nájezdech, Novosibirsk - Jaroslavl 1:0 (Roth 1+0, Salák čisté konto), Jokerit Helsinky - Slovan Bratislava 4:1 (za hosty Kašpar 1+0), Nižnij Novgorod - Jekatěrinburg 2:4 (za hosty Koukal 1+0), CSKA Moskva - Petrohrad 1:2, Dinamo Minsk - Chanty-Mansijsk 0:3, Dinamo Riga - Záhřeb 1:2 (Kvapil 1+1).
Autor: ČTK Foto: ČTK/Šálek Václav

Další čtení

Systém Buk - ilustrační foto

Rusko znovu odmítá odpovědnost za sestřelení letadla MH17 a smrt 298 lidí

Zahraničí
Aktualizováno: 18. 9. 2025 22:15
Donald Trump

Trump chce odvolat guvernérku centrální banky. To se nestalo víc než než století

Zahraničí
18. 9. 2025

Úřady ve Francii uvedly, že na protesty proti škrtům přišlo půl milionu lidí

Zahraničí
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ