Havlůj: Rakušané hráli tvrdě, pak odpadli

29. 4. 2007 17:19

Český tým kontroloval díky své technické vyspělosti zápas od první minuty, Rakušané neměli žádnou šanci. Gól na 1:3 padl jen díky profesorské hře – kluci bezpečně vedli, nedohrávali souboje a dali tak soupeři trochu prostoru. Jakmile jsme zase náskok zvýšili, bylo rozhodnuto. Rakušané bruslařsky odpadli.

Rakušané byli tvrdí a šli víc do těla než Bělorusové v prvním zápase. Bylo to hlavně díky tomu, že do poloviny zápasu drželi jakž takž nadějné skóre. Jakmile český tým odskočil, už se jen dohrávalo.

Hra obrany ještě není precizní, ale na doladění je poměrně dost času. Dosavadní duely ji zatím moc neprověřily. Proti takovým soupeřům a při jasném vedení navíc občas chybí koncentrace. Jak si defenziva poradí se silnějším soupeřem, uvidíme už v příštím zápase.

Proti Američanům našemu mužstvu věřím. Zámořské týmy mají vždy ze začátku turnaje problémy. S aklimatizací i s motivací – pro USA a Kanadu začne šampionát až v play-off.

Autor: Vladimír Havlůj - hráčský skaut Detroitu Red Wings

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ