Bettman míří do Síně slávy. Má prsty v úmrtích, kritizují hráči

27. 6. 2018 09:23
Některým hráčům se uvedení Garryho Bettmana do Síně slávy nelíbí.
Některým hráčům se uvedení Garryho Bettmana do Síně slávy nelíbí.

Uvedení komisionáře NHL Garyho Bettmana do hokejové Síně slávy vyvolalo rozhořčení u bývalých hráčů, kteří vedení ligy vyčítají její přístup ke zraněním hlavy. Znechucení nad Bettmanovým oceněním v úterý vyjádřili Daniel Carcillo a Nick Boynton, kteří nedávno podali u federálního soudu další z několika žalob na NHL za to, že hráče nevarovala před rizikem poškození mozku.

"Nemůžu se přenést přes to, jaká facka do tváře to musí být pro rodiny Stevea Montadora, Ricka Rypiena, Dereka Boogaarda, Boba Proberta a Wadea Belaka," uvedl na twitteru Carcillo. Jmenoval tak bývalé hráče NHL, kteří měli poškozený mozek a předčasně zemřeli, přičemž mezi důvody jejich úmrtí patřila i předávkování a sebevražda.

"Gary Bettman má prsty ve všech těchto úmrtích kvůli tomu, že tajil informace o rizicích, která vyplývala z jejich práce," dodal Carcillo, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu z let 2013 a 2015 v dresu Chicaga.

K jeho kritice se připojil šampion z řad Blackhawks z roku 2010 Boynton. Bývalý obránce vyzval Síň slávy, aby mu vrátila všechny osobní předměty, které jí po skončení kariéry věnoval. "Součástí tohohle nechci být," uvedl.

Bettman bude letos uveden do Síně slávy společně s bývalými hráči Martinem Brodeurem, Martinem St. Louisem, Alexandrem Jakuševem, Williem O'Reem a Jaynou Heffordovou. Během jeho pětadvacetiletého působení v roli komisionáře stoupl počet týmů NHL z 25 na 31 a roční příjem ligy se výrazně zvýšil z 437 milionů dolarů na více než čtyři miliardy. Liga však také zažila tři výluky a právě současnou kontroverzi ohledně otřesů mozku.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/John Locher

Další čtení

Papírnám Brno se ani loni nepodařilo dostat ze ztrátového hospodaření

Ekonomika
15. 7. 2025
ilustrační foto

Liberecká zoo bude dočasně kvůli opravě pavilonu bez žiraf, první už odjela

Domácí
15. 7. 2025

V Indii ve 114 letech zemřel nejstarší maratonec na světě, srazilo ho auto

Zahraničí
15. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ