Komplikace pro dvacítku. Tahoun týmu Lakatoš si poranil klíční kost

16. 12. 2016 20:21
Dominik Lakatoš
Dominik Lakatoš

Česká hokejová reprezentace se na blížícím se mistrovství světa hráčů do 20 let bude muset obejít bez pomoci útočníka Dominika Lakatoše. Jedna z plánovaných opor týmu kouče Jakuba Petra si v přípravném utkání proti Kanadě v Blainville poranila klíční kost a její start na turnaji je vyloučený.

"Dominik chtěl u mantinelu dohrát soupeře, ten mu v poslední chvíli uhnul a Lakatoš plnou váhou vletěl do plexiskla," uvedl generální manažer Otakar Černý pro hokej.cz. Devatenáctiletý útočník si zlomil klíční kost, což potvrdilo následné vyšetření v nemocnici. Lakatoš se tak v nejbližších dnech vrátí do České republiky.

Čeští junioři s Kanadou, se kterou se utkají ještě ve středu 21. prosince, prohráli 0:8. Před šampionátem se střetnou ještě s USA. MS dvacítek se uskuteční v Montrealu a Torontu od 26. prosince.

 

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Potomci vysídlenců kvůli Werhmachtu vysadili na Prostějovsku Alej svobody

Domácí
8. 11. 2025
ilustrační foto

Cestovat po USA je stále těžší. Kvůli shutdownu zase zrušili přes 800 letů

Zahraničí
8. 11. 2025
ilustrační foto

Zhubnout nebo zemřít. Na ropných plošinách bude limit váhy do 125 kilo

Zahraničí
8. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ