Vrána se uzdravuje a věří v MS. Kotník je v pořádku, tvrdí

30. 3. 2017 12:58
Útočník pražské Sparty Petr Vrána.
Útočník pražské Sparty Petr Vrána.

Hokejový útočník Petr Vrána doléčil šrámy po skončení klubové sezony a dnes se připojil k reprezentaci chystající se na květnové mistrovství světa. Opora pražské Sparty se na akci národního týmu představila po více než třech letech. Účastník světového šampionátu v roce 2013 však věří, že má šanci prosadit se do konečné nominace na vrcholnou akci sezony.

"Jsem rád, že jsem dostal pozvánku, a uvidím, jak to dopadne," řekl Vrána. Dvaatřicetiletý centr, jenž byl kapitánem juniorské reprezentace na bronzovém MS 2005 a podílel se tak na zatím poslední české medaili na vrcholném turnaji dvacetiletých hráčů, oblékl dres seniorského týmu naposledy v listopadu 2013. "Je to dlouho, už si ani nepamatuji. Předešlé dvě sezony jsem byl zraněný," poukázal na své zdravotní problémy.

Fit nebyl ani v minulých dnech, klubovou sezonu dohrával s poraněným kotníkem, v posledním zápase čtvrtfinále play off navíc dostal pukem do obličeje. "Už je to v pohodě. Pusa je docela dobrá a kotník už je taky v pořádku. Absolvoval jsem vyšetření a pak jsem věděl, že je to dobré," řekl Vrána, jenž z preventivních důvodů bral i antibiotika.

I díky tomu, že je zdravotně v pořádku, je připraven zabojovat o nominaci na MS ve Francii a Německu. "Lákadlo je to pro každého. Nikdo by sem nejel, kdyby si myslel, že nemá šanci nebo že o to nechce zabojovat. Je tady spousta kvalitních hráčů a půjdu do toho naplno. Uvidíme, jak to dopadne," uvedl útočník, jenž má za sebou i sedm sezon v zámoří a 16 startů za New Jersey v NHL.

Trpký konec

Že by pozvánku do reprezentace odmítl, jej ani nenapadlo. "Letos byla sezona krátká a člověk si říká, proč si ji neprotáhnout, když dostane šanci v nároďáku. Je to dlouhá cesta, ale už těch šancí nemusí být tolik. Tak proč to nezkusit," uvedl Vrána, jenž se s většinou hráčů v současném kádru dnes musel seznamovat.

Vrána se v národním týmu pokusí zahnat zklamání z nevydařeného konce klubové sezony ve Spartě. Pražané sice postoupili až do finále Ligy mistrů, v základní části extraligy skončili třetí, ale v play off prohráli hned na úvod 0:4 na zápasy s Kometou Brno.

"Zklamání tam pořád je. Šance byla a nezvládli jsme to. Výsledek 4:0 na zápasy je pro nás krutý a není jednoduché se s tím vyrovnat. Když vás někdo vyřadí 4:3, ale takhle..." kroutil hlavou. Uznal ale, že Kometa vyhrála zaslouženě. "Hrála dobře a v důležitých momentech nás přehrála," uvedl Vrána.

Vedení Pražanů ve středu změnilo složení realizačního týmu a dosavadní hlavní kouč Jiří Kalous skončil jako sportovní manažer, u áčka ale bude působit jako trenér dále. "Reakce vedení se dá pochopit. Sparta je velkoklub a prohrát 4:0 na zápasy není OK," řekl Vrána, který v minulých dnech odpočíval v rodném Šternberku. Elitní hráč Sparty se podle všeho bude snažit v příští sezoně letošní nezdar napravit. "Smlouvu mám dále. Zatím nic neřešíme," dodal ke své budoucnosti.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Politici otevřeli nový úsek dálnice D1 u Žiliny s nejdelším tunelem na Slovensku

Ekonomika
22. 12. 2025

Japonská raketa H3 selhala při snaze vypustit navigační satelit na oběžnou dráhu

Zahraničí
22. 12. 2025

Trump jmenoval zvláštního vyslance pro Grónsko, Dánsko si předvolá velvyslance

Zahraničí
22. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV