Alonso vyzkoušel Le Mans, teď vzal další výzvu. Pojede závod v Daytoně

27. 10. 2017 05:30
Závodník formule 1 Fernando Alonso zkusí vytrvalostní závod v Daytoně.
Závodník formule 1 Fernando Alonso zkusí vytrvalostní závod v Daytoně.

Bývalý dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso si po letošním startu v závodě Indianapolis 500 vyzkouší další slavný podnik ve Spojených státech amerických. Španělský pilot se v lednu představí ve vytrvalostním závodu na 24 hodin v Daytoně.

Šestatřicetiletý Alonso bude v Daytoně závodit v barvách týmu United Autosports, který vlastní Zak Brown, výkonný ředitel jeho současného zaměstnavatele McLarenu.

Start v Daytoně může být pro Alonsa přípravou na legendární závod 24 hodin Le Mans, který je jedním ze Španělových cílů. Rodák z Ovieda se netají tím, že by se rád stal teprve druhým pilotem v historii po Grahamu Hillovi, jenž získá takzvanou Trojkorunu. Do ní kromě titulu ve formuli 1 či triumfu ve Velké ceně Monaka patří vítězství v Indianapolis a v Le Mans.

Alonso letos absolvoval debut v Indianapolis a zanechal dobrý dojem. Dokonce jezdil 27 kol v čele, ale závod kvůli technickým problémům nedokončil.

Kvůli startu v Indianapolis vynechal Alonso Velkou cenu Monaka F1, Daytona ho však o žádnou Grand Prix nepřipraví. Závod se jede 26. a 27. ledna ještě před testováním na sezonu F1 v době, kdy se piloti věnují spíše fyzické přípravě.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Steven Tee

Další čtení

Vladimir Putin čelí americké odpovědi

Trump dal Putinovi ultimátum. Teď pošle Ukrajině zbraně, pak nastoupí cla

Zahraničí
14. 7. 2025
Novinářská prohlídka teplárny Kladno vyrábějící i elektřinu, která jako jedna z mála tuzemských zařízení dokáže v případě blackoutu obnovit provoz, aniž by potřebovala napětí ze sítě (takzvaně ze tmy), 14. července 2025, Kladno. Obdobných elektráren, které jsou autonomní, je v ČR jen několik. Na snímku je dieselgenerátor, který zásobuje elektřinou plynovou turbínu.

Teplárna Kladno vyrábějící i elektřinu umí při blackoutu sama obnovit provoz

Domácí
14. 7. 2025
ilustrační foto

Deštivé počasí brzdí sklizeň obilovin v Jihočeském kraji

Domácí
14. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ