Isinbajevová titul mistryně světa neobhájí, věnuje se dceři

26. 9. 2014 09:26
Jelena Isinbajevová
Jelena Isinbajevová

Ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová se rozhodla dát přednost rodině před atletikou a oznámila, že se v příštím roce k závodům nevrátí. Dvojnásobná olympijská vítězka, jíž se letos v červnu narodila dcera, se chce zatím plně soustředit na mateřské povinnosti a titul na mistrovství světa v Pekingu obhajovat nehodlá. Jejím cílem je start na olympijských hrách v Riu de Janeiro v roce 2016.

"Momentálně mě naplno zaměstnává dcera a rodina. Cvičím jen lehce, k plnému tréninku se vrátím nejdříve v červnu 2015," napsala světová rekordmanka na Instagramu s tím, že svou pozornost pak zaměří na OH v Riu. "Takové jsou naše plány. Až čas ukáže, jaká pak bude realita," dodala dvaatřicetiletá trojnásobná mistryně světa.

Otcem jejího dítěte je podle dřívějších zpráv o osm let mladší ruský oštěpař Nikita Petinov, s nímž Isinbajevová plánuje svatbu.

Autor: ČTK Foto: ČTK/Lehtikuva/Markku Ulander

Další čtení

ilustrační foto

Podle Trumpa zajistí bezpečnost Ukrajiny Evropa. Jedná o územních ústupcích

Zahraničí
28. 12. 2025

Letos se objevilo ve velkochovech 11 ohnisek ptačí chřipky, loni jich bylo deset

Domácí
28. 12. 2025

Město Mariánské Lázně směnilo lázeňské objekty za služebnost minerálkovodů

Domácí
28. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV