Kladivářka a výškař ovládli prestižní anketu Atlet roku

27. 12. 2017 19:12
Polská kladivářka Anita Wlodarczyková (ilustrační foto).
Polská kladivářka Anita Wlodarczyková (ilustrační foto).

Polská kladivářka Anita Wlodarczyková obhájila vítězství v tradiční anketě časopisu Track and Field News o nejlepší atletku roku. Mezi muži zvítězil katarský výškař Mutaz Issa Baršim.

Wlodarczyková vyhrála anketu potřetí v kariéře díky tomu, že všech dvanáct startů v sezoně proměnila ve vítězství. Na mistrovství světa v Londýně obhájila titul, který získala již potřetí. V těsném hlasování porazila se ziskem 317 bodů jen o pět bodů ruskou výškařku Mariu Lasickeneovovou, která letos rovněž nepoznala porážku.

Také Baršim vyhrál všechny závody v sezoně včetně světového šampionátu a Diamantové ligy. Jako jediný překonal laťku ve výšce 240 cm. V listopadu jako první výškař v historii ovládl anketu mezinárodní federace IAAF. V hlasování Track and Field News za sebou nechal o 23 bodů amerického tyčkaře Sama Kendrickse. Loňský vítěz ankety jihoafrický čtvrtkař Wayde van Niekerk skončil čtvrtý.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Alastair Grant

Další čtení

První gameplay z Mafia: The Old Country ukazuje drsnou Sicílii i návrat ke kořenům série

Věda a technika
7. 7. 2025

Konečně je to tady. Netanjahu navrhl Trumpa na Nobelovu cenu míru

Zahraničí
8. 7. 2025

Trump řekl, že USA pošlou Ukrajině další zbraně, aby se mohla bránit

Zahraničí
8. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ