Pistorius neuspěl s posledním odvoláním proti trestu za vraždu

10. 4. 2018 17:45
Pistorius neuspěl s posledním odvoláním proti trestu za vraždu.
Pistorius neuspěl s posledním odvoláním proti trestu za vraždu.

Slavný handicapovaný atlet Oscar Pistorius neuspěl ani s posledním odvoláním proti třináctiletému trestu vězení za vraždu přítelkyně. Nejvyšší soud v Jihoafrické republice ho zamítl, jiné právní možnosti už šestinásobný paralympijský vítěz nemá.

Jednatřicetiletý Pistorius zavraždil Reevu Steenkampovou na Valentýna před pěti lety u nich doma. Údajně v domnění, že je to zloděj, vystřelil několikrát přes dveře koupelny.

Původně byl odsouzen na pět let za zabití z nedbalosti, ale odvolací soud čin překvalifikoval na vraždu a poslal atleta s podkolenními amputacemi za mříže na šest let. Na nátlak prokuratury mu loni v listopadu Odvolací soud trest zvýšil na 13 let a pět měsíců.

Dlouhou právní bitvu Pistorius definitivně prohrál. Nejvyšší soud jeho žádost o přezkoumání trestu v pondělí zamítl. "Je konec. Tím vyčerpal své právní možnosti," oznámil mluvčí prokuratury Luvuyo Mfaku.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Themba Hadebe

Další čtení

Theodor Pištěk

Zemřel výtvarník Theodor Pištěk. Za kostýmy z filmu Amadeus získal Oscara

Kultura
4. 12. 2025
ilustrační foto

V privátní sauně v Plzni našli dva mrtvé, muže a ženu. A není to poprvé

Domácí
4. 12. 2025
Los Emil

Rakušané fandí Emilovi. „Los Emil“ je jejich slovem roku. A taky výraz "6 7"

Zahraničí
4. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV