Pražský půlmaraton zná své hvězdy: Nedvěda s Hübschmanem

24. 3. 2015 19:32
Bývalý fotbalový reprezentant Pavel Nedvěd.
Bývalý fotbalový reprezentant Pavel Nedvěd.

Na startu sobotního Pražského půlmaratonu budou také bývalý kapitán fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd a kapitán Jablonce Tomáš Hübschman. Zúčastní se štafety na 4x5 kilometrů. Jejich tým doplní bývalý kanonýr Vratislav Lokvenc a Česká Miss World Tereza Skoumalová. Svým startem budou rovněž propagovat červnové mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v České republice.

"Proběhneme se a také na trati pozdravíme diváky, které bychom na Euru jednadvacítek rádi přivítali," řekl držitel Zlatého míče za rok 2003 Nedvěd, který je ambasadorem turnaje. Celý půlmaraton v Praze už absolvoval v roce 2010 a o rok později si zaběhl i maraton.

Premiéra v pražském závodě čeká Hübschmana, který štafetu rozběhne. "Rozhodl jsem se jít do toho hlavně kvůli propagaci mistrovství Evropy. Jsem plný očekávání, protože to bude znamenat úplně novou zkušenost. Ale určitě si to užijeme. Jenom mám trochu strach, abych se někde v ulicích neztratil, takže se budu muset někoho chytit," řekl Hübschman. Finišmanem štafety bude Nedvěd.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Budova Národního muzea

Boj o vlajku. Demonstranti před Národním muzeem vyvěsili vlajku Ukrajiny

Domácí
30. 10. 2025
ilustrační fotografie

Němečtí zubaři se omluvili za zločiny kolegů v době nacismu

Domácí
30. 10. 2025
Brazilská favela, chudinská čtvrť

Kvůli masakru v Rio de Janeiro půjde k výslechu před soud guvernér

Zahraničí
30. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ