Tyčkařka Ptáčníková vybojovala <span>zlato na univerziádě</span>

10. 7. 2009 21:00
Jiřina Ptáčníková (ilustrační foto).
Jiřina Ptáčníková (ilustrační foto).
Jiřina Ptáčníková (ilustrační foto).První zlatou medaili pro českou výpravu na Světové univerziádě v Bělehradu vybojovala tyčkařka Jiřina Ptáčníková, která zvítězila ve vyrovnaném osobním rekordu 455 centimetrů. Majitelka limitu pro mistrovství světa v Berlíně porazila o pět centimetrů druhou Švýcarku Nicole Buchlerovou.

Na české konto přibyly také dvě bronzové medaile. O jednu se postarala tenistka Nikola Fraňková, která v semifinále podlehla Polce Klaudii Jansové 6:7 a 2:6. Plavec Michal Rubáček se v závodě na 100 metrů motýlek podělil o třetí místo s Rusem Maximem Ganichinem.

Rubáček potvrdil skvělou formu a zaostal jen o 33 setin za svým českým rekordem ze čtvrtečních rozplaveb. I kdyby ho zopakoval, na vítězného Keňana Jasona Dunforda (51,29) ani druhého Američana Christophera Bradyho (51,62) by nestačil.

"Je pro mě velký úspěch. Získal jsem první medaili na velkém závodě v životě," řekl Rubáček, jenž startuje na univerziádě potřetí. "Ve finále jsem byl už trochu nervózní. Úplně mi nevyšel start, v polovině závodu jsem byl třetí, ale věděl jsem, že Rus Ganichin ve druhé polovině přidá, což se vyplnilo," dodal absolvent bakalářského studia UP Olomouc.

Foto: ČTK
Autor: ČTK

Další čtení

Kingdom Come: Deliverance 2 uzavře příběh třetím DLC Mysteria Ecclesiae

Věda a technika
24. 10. 2025
ilustrační foto

Bohnice po útěku pacienta zpřísní bezpečnost a posílí personál

Domácí
24. 10. 2025
Prezident Petr Pavel při udílení vyznamenání v roce 2024

Hrad potvrdil, že vyznamenání dostane 48 lidí. Jména jsou tajná

Domácí
24. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ