Wariner věří, že překoná Johnsonův rekord

23. 8. 2007 14:20
Jeremy Wariner
Jeremy Wariner

Jeremy WarinerOlympijský vítěz v běhu na 400 metrů Jeremy Wariner z USA věří, že na nadcházejícím mistrovství světa v Ósace může překonat rekord krajana a osobního agenta Michaela Johnsona.

Čtyřstovkař totiž trénuje pod vedením bývalého kouče světového rekordmana Clyda Harta a navíc stejným způsobem, kterým se Johnson připravoval krátce před svým během na MS v Seville před osmi lety. Tehdy běžel 43,18 sekundy.

"Kouč sáhl k tréninkům a cvičením, které Michaela přivedly ke světovému rekordu. A tréninkové ukazatele jsou hodně podobné. Jsem na cestě překonat světový rekord, pokud se tedy domluvíme s trenérem, že ho budu chtít překonat," uvedl Wariner. "Trenér tvrdil, že moje tréninkové časy na 350 metrech jsou lepší než v Michaelově přípravě na Sevillu," řekl běžec. "Takže jsem připraven," řekl jasně muž z osobním rekordem 43,50 sekundy.

Wariner však jedním dechem upozornil, že se na překonání světového rekordu neupíná, nýbrž chce v Ósace vyhrát. "Až to přijde, tak to přijde. Kdyby přišel rekord i vítězství, bylo by to skvělé," zasnil se. "Pokud poběžím jako ve Stockholmu, nikdo mě neporazí," připomněl svůj letošní běh 32 setin za světovým rekordem. "Ještě mám před sebou hodně závodů a hlavní bude příští rok olympiáda," dodal směrem k Pekingu.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary letos převezme herečka Magda Vášáryová

Kultura
21. 4. 2026

ČT představila taneční páry soutěže StarDance, vysílat se bude od 10. října

Domácí
21. 4. 2026

Oprava ropovodu Družba je dokončená, může se obnovit provoz, uvedl Zelenskyj

Zahraničí
21. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ