Basketbalisté Španělska přehráli Němce. Zahrají si semifinále

12. 9. 2017 19:44
Španělští basketbalisté postupují podesáté za sebou do semifinále.
Španělští basketbalisté postupují podesáté za sebou do semifinále.

Španělští basketbalisté jsou podesáté za sebou v semifinále mistrovství Evropy. Obhájci titulu ve čtvrtfinále šampionátu v Istanbulu porazili Německo 84:72 a budou hrát o šestou medaili v řadě. V boji o finále vyzvou vítěze večerního duelu mezi Slovinskem a Lotyšskem.

Německo patřilo k nejpříjemnějším překvapením šampionátu, v osmifinále vyřadilo obhájce bronzu Francii, ale Španělsko už bylo nad jeho síly. Němci se drželi ve hře až do poloviny třetí čtvrtiny, kdy vedli 48:45. Jenže zbytek čtvrtiny vyhráli Španělé 20:5, přičemž 14 bodů z této šňůry dal Marc Gasol, s 28 body nejlepší střelec utkání. Za Německo dal jen o bod méně Dennis Schröder.

Španělsko už si pak v poslední části hlídalo náskok a dovolilo mladému německému výběru zkorigovat. Španělé zvládli desáté čtvrtfinále na ME v řadě. Naposledy v něm neuspěli v roce 1997 proti Rusku. Naopak Německo přišlo o šanci na první postup do semifinále po dvanácti letech.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Lefteris Pitarakis

Další čtení

Turek nebude řídit ministerstvo ani zaměstnance, slíbil poslancům Babiš

Domácí
Aktualizováno: 15. 1. 2026 17:46

Německé hospodářství po dvou letech poklesu loni mírně vzrostlo

Ekonomika
15. 1. 2026

Americký zásah v Grónsku by byl katastrofa, konec světa, varoval Tusk

Zahraničí
15. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ