České basketbalistky porazily v přípravě Nizozemsko

8. 8. 2007 20:35
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoBasketbalistky porazily v prvním přípravném utkání před mistrovstvím Evropy Nizozemsko 75:57, o výsledku rozhodl v Brně už úvodní poločas. Souhra českého týmu ale hlavně po přestávce hodně skřípala a poslední čtvrtinu dokonce vyhrály Nizozemky 18:15.

Domácí reprezentantky vstoupily do zápasu z plné fyzické přípravy. Nedařila se jim zejména střelba z tříbodového území, odkud z osmnácti pokusů pouze dvakrát trefily koš.
"Moc jsem od tohoto zápasu neočekával. Měli jsme pouze jeden herní trénink, chyběl nám cit pro míč. Soupeřky hrály bojovně, nám šlo hlavně o to, abychom se sehráli před zápasy se Švédskem v příštím týdnu," řekl novinářům po zápase trenér českých basketbalistek Jan Bobrovský.

Výsledek:
Česko - Nizozemsko 75:57 (21:10, 42:24, 60:39)
Nejvíce bodů: Kulichová 11, Veselá a Večeřová po 10, Ondřejová, Borecká a Vítečková po 9 - Roetgerinková 14, Broringová 13.

Ilustrační foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Pochod rovnosti a respektu Prague Pride

Prahou jde průvod Prague Pride, účastníci uctili minutou ticha oběti útoku v Berlíně

Domácí
8. 8. 2026
Svěcení a žehnání zrestaurovaných varhan poutního kostela Navštívení Panny Marie v Bozkově na Semilsku. Vzácný nástroj z poloviny 19. století patří k nejcennějším v litoměřické diecézi, byl ale v havarijním stavu a na jeho opravě se pracovalo od roku 2013. Oprava nástroje stála přes 5,5 milionu korun, téměř polovinu dal Liberecký kraj.

Putování za varhanními skvosty Libereckého kraje nabídne šest koncertů

Kultura
8. 8. 2026
ilustrační foto

AP: Opice v Nepálu plení úrodu a ohrožují místní zemědělské komunity

Zahraničí
8. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ