Cleveland v NBA znovu padl, ostudný rekord na dosah

1. 2. 2011 08:45
Basketbalisté Clevelandu klesají zápas od zápasu do propasti NBA.
Basketbalisté Clevelandu klesají zápas od zápasu do propasti NBA.

Basketbalisty Clevelandu dělí už jen dvě prohry od vyrovnání nelichotivého rekordu NBA. Cavaliers v pondělí utrpěli debakl 90:117 na palubovce Miami a připsali si už 21. prohru v řadě. O nejdelší sérii porážek za sebou během jedné sezony se zatím dělí Vancouver Grizzlies (1995/96) a Denver Nuggets (1997/98).

Cleveland sice v první půli prohrával o 19 bodů, ale pak začal vedení Heat dotahovat a ve třetí čtvrtině snížil až na 67:70.

"Myslím, že ve třetí čtvrtině jsme hráli hodně dobře," řekl trenér Cavaliers Byron Scott. "Jenže oni pak zařadili vyšší rychlost. Mají takový tým, že si to můžou dovolit," dodal.

Cleveland prodloužil sérii neúspěchů na soupeřových hřištích na 24 proher za sebou a navíc může překonat i vlastní absolutní rekord NBA v počtu porážek za sebou. V roce 1982 prohráli Cavaliers od března do listopadu celkem 24 zápasů. "Musíme bojovat, víc dělat nemůžeme," řekl Scott.

Nejlepším hráčem Miami byl s 34 body Dwyane Wade. LeBron James se na porážce svého bývalého týmu podílel 24 body.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

Tchaj-wan zahájil manévry simulující útok Číny, ta se je snažila narušit

Domácí
9. 7. 2025

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025

Sourozenci z Přerovska zameškali ve škole 900 hodin, rodičům hrozí vězení

Domácí
9. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ