Hvězdný Irving požádal o výměnu, nechce být ve stínu Jamese

22. 7. 2017 10:53
Americký basketbalista Kyrie Irving (uprostřed).
Americký basketbalista Kyrie Irving (uprostřed).

Finalista posledních tří sezon NBA Cleveland Cavaliers řeší nečekaný problém, jedna z jeho opor Kyrie Irving totiž požádal o výměnu. Pětadvacetiletý rozehrávač chce podle médií vystoupit ze stínu hvězdného LeBrona Jamese a hrát sám hlavní roli v některém z týmů.

Irving působí v Clevelandu od roku 2011, kdy ho klub získal jako jedničku draftu. Po Jamesově návratu před třemi lety basketbalisté Cavaliers vždy hráli ligové finále a loni získali mistrovský titul. Podle informací zámořských médií ale už Irving nechce po Jamesově boku hrát. Hráčův agent to nepotvrdil.

"S Kyriem jsme se sešli s vedením Cavs, kde jsme diskutovali o mnoha různých scénářích v souvislosti s Kyrieho budoucností v týmu. Obsah však zůstane jen mezi námi," řekl ESPN Irvingův agent Jeff Wechsler.

V minulé sezoně byl Irving druhým nejlepším střelcem týmu po Jamesovi s průměrem 25,4 bodu na zápas. Za posledních pět let si čtyřikrát zahrál Utkání hvězd, smlouvu v Clevelandu má ještě na dva roky.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ