Co by si vybrali čeští tenisté? Rychlobruslení, sjezd i hokej

31. 1. 2014 05:30
Rozesmátý Radek Štěpánek.
Rozesmátý Radek Štěpánek.

Tenista Tomáš Berdych má na kontě tři účasti na letních olympiádách, Radek Štěpánek startoval pod pěti kruhy dvakrát. Jaké sporty by zvolili v zimě? Po čtvrtečním losování 1. kola Davisova poháru v Ostravě, kde se od pátku do neděle střetnou s Nizozemci, hráči vtipkovali, že třeba rychlobruslení nebo sjezd.

Ráno odletěla první část české výpravy na zimní olympijské hry v Soči. A tak se nabízela otázka, co by si případně chtěli tenisté zkusit na sněhu a ledu.

"No, když hrajeme s Nizozemci, tak bych třeba vybral rychlobruslení. To se docela hodí, na bruslích by to byla docela sranda," smál se sedmý tenista světa Berdych, lídr českého výběru, který vyhrál poslední dva ročníky Davisova poháru.

Štěpánek, mimo jiné kamarád Jaromíra Jágra, ale nezmínil hokej, jak by se mohlo nabízet. Pokračoval v Berdychově lehkém tónu. "Asi lyžování, sjezdové lyžování. A kdybych si věřil a měl velký stehna, tak bych zkusil i sjezd," vtipkoval Štěpánek.

Hokej by si vybrali další dva členové daviscupového výběru Lukáš Rosol a Jiří Veselý. Jejich kapitán Jaroslav Navrátil se krátce zamyslel a vyslovil skok na lyžích. "Chtěl jsem si to jednou vyzkoušet, ale neměli padák," řekl Navrátil.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Bombový útok v nočním klubu v Peru zranil 33 lidí, včetně nezletilých

Zahraničí
7. 3. 2026
ilustrační obrázek

Desítky lidí vynesly tibetskou vlajku na Sněžku, akce připomněla okupaci Tibetu

Domácí
7. 3. 2026
Carina Edlingerowa a vedoucí Alexandr Patawa

Po 16 letech medaile z paralympiády: Edlingerová byla ve sprintu druhá

Sport
7. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ