Vytrvalostní závod ovládl Nor Bö, Čechům se nedařilo

30. 11. 2017 19:24
Johannes Thingnes Boe.
Johannes Thingnes Boe.

Nor Johannes Thingnes Bö suverénně ovládl vytrvalostní závod na Světovém poháru v Östersundu. Díky bezchybné střelbě a rychlému běhu zvítězil s více než dvouminutovým náskokem před Francouzem Quentinem Fillonem Mailletem. Třetí skončil obhájce velkého křišťálového glóbu Francouz Martin Fourcade. Českým reprezentantům první individuální závod sezony nevyšel, nejlepší z nich Michal Šlesingr obsadil 26. příčku.

V čele závodu dlouho sváděli souboj Bö a Fourcade, po třetí položce norský biatlonista hlavně díky rychlejší střelbě vedl o 20 sekund. Francouzský suverén posledních let se o šanci na vítězství připravil dvěma chybami při závěrečné střelbě. Propadl se po ní na šestou příčku, ale rychlým závěrečným kolem si polepšil alespoň na bronzovou pozici.

Čechům se nedařilo. Vedle Šlesingra bodoval pouze Ondřej Moravec, jenž skončil třicátý. Úřadující vicemistr světa Moravec si z českých reprezentantů nejlépe vedl na střelnici, minul pouze druhou ránu při druhé položce vleže. Stejně jako v nedělní smíšené štafetě ale pomalu běžel, na nejrychlejšího Martina Fourcada na trati ztratil bezmála čtyři minuty a měl až 62. běžecký čas.

Kvůli tomu se propadl v konečném pořadí i za Šlesingra, kterého o lepší umístění připravily tři chyby na úvodních dvou položkách. Střelecky selhal při štafetě bezchybný Michal Krčmář, který minul hned první dvě rány vleže a přidal další tři minely. Skončil až na 66. místě. Tomáš Krupčík byl 71. a Jaroslav Soukup obsadil 86. místo.

Úvodní kolo Světového poháru v Östersundu pokračuje v pátek sprintem žen.

SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):

Muži - vytrvalostní závod na 20 km: 1. J. Bö (Nor.) 53:24,5 (0 tr. minut), 2. Fillon Maillet -2:01,0 (0), 3. M. Fourcade (oba Fr.) -2:14,3 (2), 4. Eberhard (Rak.) -2:17,5 (1), 5. Babikov (Rus.) -2:20,7 (0), 6. Hofer (It.) -2:30,1 (2), 7. Weger (Švýc.) -2:34,1 (0), 8. Rastorgujevs (Lot.) -2:35,5 (2), 9. Loginov (Rus.) -2:38,1 (1), 10. Bauer (Slovin.) -2:42,2 (1), ...26. Šlesingr -4:45,0 (3), 30. Moravec -5:01,5 (1), 66. Krčmář -8:09,7 (5), 71. Krupčík -8:12,4 (3), 86. Soukup (všichni ČR) -10:00,7 (4).

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Pontus Lundahl

Další čtení

Luhačovice ožijí folklorem, přivítají festival dětských souborů Písní a tancem

Kultura
17. 9. 2025

Fed snížil základní sazbu o čtvrt bodu do pásma 4,00 až 4,25 procenta

Ekonomika
17. 9. 2025

Nevšední orloj v centru Brna oslaví 15 let, vypadne z něj jubilejní edice kuliček

Domácí
17. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ