Česko nemá <span>náhradu za Neumannovou</span>, Rajdlová je těhotná

3. 10. 2007 10:10
Kamila Rajdlová
Kamila Rajdlová

Kamila RajdlováPo odchodu Kateřiny Neumannové se měla stát českou jedničkou v bílé stopě, místo toho se však připravuje na novou roli. Běžkyně na lyžích Kamila Rajdlová je těhotná a v dubnu očekává narození prvního potomka. Podle MF Dnes a Deníku by se devětadvacetiletá reprezentantka ráda k lyžování po porodu vrátila a závodila na mistrovství světa v roce 2009 doma v Liberci.

Rajdlová se v minulém ročníku dvakrát blýskla umístěním v elitní desítce závodu Světového poháru, na mistrovství světa v Sapporu byla na klasické třicítce jedenáctá. Po sezoně sice uvažovala, že s lyžováním kvůli sporům s reprezentačními trenéry skončí, mateřství jí však paradoxně možná kariéru prodlouží.

"S lyžováním končit nechci. Díky mateřství si možná naopak prodloužím kariéru a najdu novou motivaci. Moc ráda bych startovala na mistrovství světa v Liberci v roce 2009," uvedla Rajdlová, jež v Liberci od narození žije a je členkou místní Dukly.

Pokud by se dlouholetá reprezentantka a pravidelná členka české štafety skutečné dokázala vrátit k vrcholovému sportu, mohla by napodobit comeback české hvězdy Neumannové, jež paradoxně největších úspěchů včetně vysněného olympijského vítězství dosáhla po porodu dcery Lucie v roce 2003.

Navzdory těhotenství Rajdlová stále ještě trénuje a chystá se na soustředění na rakouském ledovci Dachsteinu. "Lyžování v počátcích těhotenství nevadí. Chci trénovat co nejdéle," uvedla česká běžkyně, jejímž životním partnerem je trenér skokanů na lyžích David Jiroutek.

Foto: Robert Sedmík

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Papež pozdravil věřící, poselství Městu a světu ale přednesl ceremoniář

Zahraničí
20. 4. 2025
ilustrační foto

Poplatek za vstup do Benátek je protiústavní šílenství, uvedl exstarosta

Zahraničí
20. 4. 2025
ilustrační foto

Z pískovny Čavyně směřovalo 300.000 tun materiálu na stavbu dálnice D4

Domácí
20. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ