Soud rozhodl. Kanadský trenér dostal za zneužívaní lyžařek 12 let

9. 12. 2017 12:13
Lyžařský trenér dostal za zneužívání lyžařek dvanáct let (ilustrační foto).
Lyžařský trenér dostal za zneužívání lyžařek dvanáct let (ilustrační foto).

K dvanácti letům vězení byl odsouzen za sexuální zneužívání mladých svěřenkyň bývalý trenér kanadské mládežnické reprezentace ve sjezdovém lyžování Bertrand Charest. Soud ho uznal vinným v 37 případech z 57, v kterých byl obviněn. Jeho nejmladší oběti bylo dvanáct let.

Nyní dvaapadesátiletý Charest zneužíval dívky v letech 1991 až 1998, všechny až na jednu byly mladší 18 let. "Takové chování je nepřijatelné v roce 2017, nebylo v roce 1998, ani v padesátých letech, prostě nikdy," uvedl soudce Sylvain Lepine.

Vyzdvihl odvahu obětí vypovídat. "Oznámit krádež nebo podvod je určitě snazší než ohlásit sexuální napadení," řekl soudce.

Naopak kanadské lyžařské federaci vytkl, že selhala v roli ochránce mladých dívek a ani pak se k problému nepostavila čelem. "Rodiče jim (federaci) svěřili jejich bezpečnost. Lyžařská federace raději zavřela oči, těm ženám nevěřila a skrývala pravdu," uvedl Lepine.
Charest už má část trest za sebou, za mřížemi je od roku 2015.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Michael Shaheen

Na pražském Výstavišti dnes začíná 31. ročník festivalu Svět knihy

Kultura
14. 5. 2026

Hraniční přechody mezi Slovenskem a Ukrajinou byly asi dvě hodiny uzavřené

Zahraničí
13. 5. 2026

Finsko změnilo klasifikaci nemoci vyvolané hantavirem, v karanténě jsou dva Fini

Zahraničí
13. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ