TV Barrandov: česká mládež se baví skořicovou výzvou

Relax
3. 5. 2013 13:30
Moderátoři Hlavních zpráv TV Barrandov.
Moderátoři Hlavních zpráv TV Barrandov.

Sledujte dnešní Hlavní zprávy televize Barrandov! Začínají v 18.45 a provede vás jimi moderátorka Jana Adamcová. Jaké události pro vás dnes sledujeme?

* Protikorupční policie posílá po více než ročním vyšetřování před soud dvanáct lidí obviněných v případu zakázky pro firmu ProMoPro. Ta zajišťovala audiovizuální techniku pro české předsednictví Radě EU v roce 2009. Zakázku předraženou o 388 milionů získala bez výběrového řízení. Bude nakonec obviněný i Alexandr Vondra, který byl v době předsednictví vicepremiérem pro EU?

* Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval na Pražském Hradě tři nové ústavní soudce - Miladu Tomkovou, Jaroslava Fenyka a Jana Filipa. Na každého z nich čeká až sto osmdesát nevyřízených záležitostí, například církevní restituce nebo zdravotnické nadstandardy. Natáčela Vendula Kalhausová.

* Sociální sít youtube je plná videí, na kterých američtí teenageři pojídají skořici. Jde o takzvanou skořicovou výzvu. Lidé při ní sní lžíci skořice bez zapití vodou a baví se následnými reakcemi. Teď se tato rádoby zábava, dostala i k nám. Co na to říkají lékaři? Kolik Čechů už podobnou zábavu vyzkoušelo? Víc v reportáži Petra Převrátila.

* Otázky dne po Hlavních zprávách TV Barrandov proberou plánovanou a blížící se opravu klíčové české komunikace, která začne ani ne za týden. Obce v jejím okolí se bojí nárůstu počtu kamionů. Je strach oprávněný? A jaké dopady budou mít opravy na dopravce? Na to dnes bude odpovídat Martin Felix ze sdružení dopravců ČESMAD BOHEMIA.

Autor: - red -Foto: David Kundrát, Martin Hykl, Montáž J. Vokálek (TÝDEN.CZ)

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ