Časopis Charlie Hebdo lze koupit i v Česku, dorazila první stovka

Relax
16. 1. 2015 10:16
Nové číslo Charlie Hebdo.
Nové číslo Charlie Hebdo.

První stovka kusů francouzského časopisu Charlie Hebdo dorazila do Česka. Lze jej pořídit v pěti trafikách Relay v Praze, například na letišti a hlavním nádraží. Podle dřívějších informací by cena jednoho týdeníku měla vyjít na 140 korun.

"Časopis bude v prodeji v našich trafikách na letišti, hlavním nádraží, v Palladiu, Jungmannově ulici a na Malostranské," sdělila Jasmína Dordevičová ze společnosti HDS, která spravuje síť prodejen Relay. 

O první část z původně plánovaného třímilionového vydání satirického časopisu Charlie Hebdo byl ve Francii během prvního dne, kdy se do prodeje dostalo asi 550 tisíc kusů, velký zájem. Náklad byl proto zvýšen na pět milionů. Cena výtisku na francouzském trhu je tři eura (85 korun).

Celkový výnos z darů, z prodeje a z nových předplatitelů, jejichž počet vzrostl z necelých sedmi tisíc na 120 tisíc, by mohl podle odhadů činit kolem deseti milionů eur.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Praktické tipy, jak předcházet vzniku odpadu díky chytrému nakupování

Relax
29. 12. 2025

Inspirativní soutěž o největší proměnu životního stylu 2025

Relax
30. 12. 2025

Pavel Vacek: Kapr je jednička, sváteční polévky střídáme

Relax
22. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV