Akademie věd zahájí týden vědy a techniky, nabídne 400 akcí

Věda a technika
30. 10. 2013 09:40
Možná i vy můžete navštívit vědeckou laboratoř ve svém městě.
Možná i vy můžete navštívit vědeckou laboratoř ve svém městě.

Akademie věd dnes oficiálně zahájí Týden vědy a techniky, festival v první polovině listopadu nabídne 400 akcí po celé republice. Třináctý ročník přehlídky, která má popularizovat bádání, nese motto Fascinace světem.

Lidé si budou moci v laboratořích vyzkoušet nejrůznější pokusy, zajít na přednášky nebo se s vědci pobavit na rozličná odborná témata. Samotné sídlo Akademie věd na Národní ulici v Praze se promění ve vědecké centrum, návštěvníci si budou moci vyzkoušet kriminalistické vyšetřovací metody nebo ochutnat zmrzlinu z tekutého dusíku.

Zájemci se také mohou přijít podívat do vědeckých ústavů akademie. Kromě Prahy se řada přednášek, výstav a promítání koná ve všech krajských městech a na dalších místech. Program a další informace jsou na www.tydenvedy.cz

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Unikátní objev v Británii. Lidé rozdělávali oheň mnohem dřív, než se myslelo

Věda a technika
27. 12. 2025

Každá česká firma čelí tisícům kyberútoků týdně. Evropa je na tom lépe

Věda a technika
26. 12. 2025

KCD 2 nebo Cyberpunk 2077. GOG spustil zimní výprodej s tisíci slevami

Věda a technika
Aktualizováno: 17. 12. 2025 17:29

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV