Vláda v Pekingu chce udělat z Číny lídra na poli umělé inteligence

Věda a technika
9. 4. 2018 16:25
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Za start-up s nejvyšší hodnotou z oblasti umělé inteligence se prohlásila čínská firma SenseTime. Hodnota společnosti vystoupila podle agentury Reuters na 4,5 miliardy dolarů (92,8 miliardy korun) poté, co získala další stamilióny od investorů. SenseTime Group vyvíjí technologii rozpoznávání obličeje, o kterou mají zájem i státní orgány.

Na konci listopadu se hodnota firmy pohybovala kolem dvou miliard dolarů. Nyní dostala 600 milionů USD od skupiny investorů, mezi které patří čínští internetoví prodejci Alibaba Group Holding a Suning.com a také singapurský státní fond Temasek Holdings.

SenseTime přispívá k vytváření největšího systému sledování na světě, uvedla agentura Bloomberg. Mezi hlavní zákazníky firmy patří policejní oddělení z celé Číny. Společnost se ale také věnuje videoanalýze a dalším oblastem, včetně autonomního řízení či zobrazovací technologie ve zdravotnictví.

SenseTime založil před třemi lety univerzitní profesor Tchang Siao-ou. Loni v říjnu uzavřela firma strategické partnerství s americkým výrobcem čipů Qualcomm, který do ní investoval nezveřejněnou částku. Aby posílily spolupráci, chce SenseTime letos otevřít v USA vývojové centrum. Firma také plánuje vstup na některou z burz v USA, Číně nebo Hongkongu.

Vláda v Pekingu chce do roku 2025 udělat z Číny světového lídra na poli umělé inteligence.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/WAVEBREAK

Další čtení

Potvrzeno: Vydání GTA 6 se odkládá

Věda a technika
7. 11. 2025

GTA 5 mělo mít příběhové DLC s Trevorem. Rockstar ho zrušil před dokončením

Věda a technika
6. 11. 2025
ilustrační foto

Potíže na orbitě. Návrat tchajkonautů se odkládá kvůli kosmickému smetí

Věda a technika
5. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ