Kontrola zakázala provoz šesti dětských hřišť

24. 7. 2013 09:00
Ne vždy bývá pohoupání bezpečné (ilustrační foto).
Ne vždy bývá pohoupání bezpečné (ilustrační foto).

Prasklé skluzavky, vady v konstrukčním řešení, nedostatečná úprava povrchů i absence jakékoliv dokumentace. I na takové nedostatky narazila Česká obchodní inspekce (ČOI) při jarní kontrole 75 dětských hřišť. Provoz šesti z nich přímo zakázala a zákaz užívaní vydala také na šestnáct hracích prvků.

Zákaz provozu do odstranění závad se týkal například hřišť v areálu benzínové čerpací stanice Vojnice, na zahrádce restaurace U Splavu v Újezdu na Olomoucku nebo u jedné ze školních družin ve Zruči nad Sázavou. V rámci kontrolní akce inspektoři prověřili celkem 337 typů zařízení dětských hřišť, jako jsou kolotoče, prolézačky nebo skluzavky, nedostatky zjistili u 48 typů.

"Je smutné zjištění, že ne všichni provozovatelé hřišť důsledně dodržují povinnosti stanovené příslušnými předpisy k zajištění bezpečnosti dětí a snížení rizika úrazů na minimální možnou míru. A to i přesto, že se v případě herních prvků a zařízení dětských hřišť jedná o výrobky určené pro snadno zranitelné uživatele," uvedl ředitel inspekce Vladimír Velčovský.

Autor: ČTK Foto: Profimedia , archiv

Další čtení

ilustrační foto

Po útoku nožem ve vlaku v Anglii zůstali ranění. Dva lidi policie zadržela

Zahraničí
2. 11. 2025
Tereza Dočkalová

Umělci v Národním divadle převzali Ceny Thálie, Dočkalová už má třetí

Kultura
Aktualizováno: 2. 11. 2025 02:00

Sesuvy půdy na západě Keni si vyžádaly 21 životů, dalších 31 lidí se pohřešuje

Zahraničí
1. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ