Zatočte s roztoči
Tři pravidla, která vás uchrání před alergickými reakcemi

24.04.2015 06:00

Roztoči patří mezi nezvané hosty každé domácnosti a jsou společně s pyly a prachem nejčastějšími zdroji alergických reakcí. Živí se šupinkami kůže, lupů či vlasů, které z nás odpadávají a zachycují se především v matracích, lůžkovinách, čalouněném nábytku a kobercích, kde mají roztoči také ideální prostředí k rozmnožování.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

S obsahem článku souhlasím, ale nelíbí se mi způsob řešení. Při úklidu centrálním vysavačem většinou dochází k vyfukování alergenů z domu mimo dům, což je pro obyvatele domu jistě dobře. Většinou ale směřují výfuky na zahradu a pokud možno k sousedům, takže zvyšují zátěž pro ostatní alergiky.

Pokud je takto řešeno celé satelitní městečko nebo větší aglomerace, přijde mi to jako pěkná lumpárna. Kde si mají pak lidé odpočinout jinde než venku nebo na zahradě ? Proč mám na své zahradě inhalovat plesnivou kůži ze sousedovi postele ?

Vždyť první věc, kterou majitelé domu po kolaudaci udělají, je že vyhodí filtr z centrálního vysavače, aby pořádně táhl ! Navíc je poměrně drahý a když ho chcete každý rok měnit, tak vyjde na pěkné peníze.

Při tom za stejné nebo výrazně menší peníze jako centrál pořídíte dobrý vodní vysavač, se kterým špínu a alergeny opravdu zlikvidujete. Máme už dlouho vysavač hyla a nemůžu si ho vynachválit. Nakonec si ji pořídil i soused, který nám výše uvedeným způsobem smradil pod oknem a je s ní také spokojený.

Chápu, že i prodejci centrálních vysavačů musejí žít, ale je potřeba k A říci i B.

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 09/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov