Konec romantiky. Na Valentýna přibývá rozvodů

14. 2. 2011 11:51
Na svatého Valentýna přibývá rozvodů.
Na svatého Valentýna přibývá rozvodů.

Den svatého Valentýna zřejmě přestává být synonymem pro romantické oslavy a zamilované dárky. Dokonce i v Americe, odkud svátek v dnešní kýčovité podobě pochází. Tamní odborníci totiž zjistili, že v posledních letech touto dobou výrazně přibývá rozvodů.

Míra rozvodovosti v době svátku Valentýna podle studie, kterou zveřejnil list New York Post, v posledních dvou letech vzrostla o čtyřicet procent. "Počet podaných žádostí o rozvod, ale i konzultací ve dnech kolem svatého Valentýna v porovnání s předchozími šesti měsíci se v posledních dvou letech opravdu zvýšil," potvrzuje Mark Britton, generální ředitel právnické společnosti Awo, která výzkum provedla.

Důvodem však nemusí být jen Valentýn, díky kterému mají lidé tendenci bilancovat svůj život, ale i opožděné, eventuálně vypočítavé novoroční rozhodnutí. Lidé totiž podle amerických právníků dost často s rozvodem čekají, dokud se nedozvědí, jaké bonusy a příjmy v zaměstnání jejich partner v novém roce získá.

Další čtení

ilustrační foto

Rusko chce právní záruky, že Ukrajina nevstoupí do NATO. Je to prý klíčové

Zahraničí
15. 12. 2025

4 tipy pro lepší a delší spánek

Domácí
15. 12. 2025

Chytré bydlení? To je i automatizované stínění nově s technologií Zigbee 3.0

Věda a technika
15. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV