Známé osobnosti se přišly rozloučit s Lubou Skořepovou

Relax
3. 1. 2017 10:43
Přišel také herec Miloš Nesvadba.
Přišel také herec Miloš Nesvadba.

Přesně v 11 hodin se pro veřejnost uzavřelo foyer Národního divadla, kde probíhalo poslední rozloučení s Lubou Skořepovou. Poslední sbohem přišly dát herečce desítky lidí včetně známých osobností.

S herečkou známou především rolí Romky Aranky z Chalupářů se přišla rozloučit rodina, kolegové, známí i široká veřejnost. Již před jedenáctou se lidé scházeli před vchodem do divadla.

Mezi prvními dorazili kolegové Bára Hrzánová, Dana Batulková či Jiří Hromada. Jakmile obřad začal, byl vchod do divadla uzamčen. Další lidé tedy čekali venku, protože nepřišli včas. První slova pronesl ředitel divadla Jan Burian. Verše během obřadu přednesly herečky Taťjana Medvecká a Eva Salzmannová. 

Skořepová zemřela 23. prosince po dlouhé nemoci. Byla nerozlučně spjata s právě Národním divadlem, kde působila dlouhých šestašedesát let. Během této doby ztvárnila více než 140 rolí. Naposledy se na prknech Národního divadla objevila v červnu 2014 v Gogolově hře Revizor.

Autor: - zuz -, - gab - Foto: archiv , Hermina

Další čtení

ilustrační obrázek

Hlučínské jezero se modernizuje: nové kurty, ostrůvky i windsurfing

Relax
29. 5. 2026
ilustrační obrázek

Pražské vinice ožijí: degustace, prohlídky i přednáška zdarma

Relax
27. 5. 2026
ilustrační obrázek

V Hodoníně uhynul druhý tygr. Zoo během pár měsíců ztratila celý pár

Relax
26. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ