Umělá inteligence firmy Meta napadla při testování systém jiné společnosti

Věda a technika
6. 8. 2026 10:34
ilustrační foto
ilustrační foto

Model umělé inteligence (AI) americké společnosti Meta Platforms napadl při bezpečnostních testech počítačový systém jiné společnosti. S odkazem na sdělení Mety o tom ve středu informovala agentura Reuters. Zpráva přichází po podobných incidentech firem OpenAI a Anthropic. Meta stanici CNN sdělila, že na vině bylo stejně jako v předchozích případech chybné nastavení, které modelu při testování neplánovaně umožnilo přístup k internetu.

Meta uvedla, že se o záležitosti dozvěděla od testovacího partnera a že ji prošetřuje. Název napadené společnosti nesdělila.

Popsaná narušení bezpečnosti nezpůsobila žádné škody, ale posílila všeobecné obavy z kybernetických útoků prováděných umělou inteligencí. Pravděpodobně se ale teď zintenzivní úsilí americké vlády o zlepšení bezpečnosti AI, uvedla agentura Reuters.

Tvůrci umělé inteligence přicházejí se stále výkonnějšími modely. Někteří významní představitelé v oboru argumentují, že vývoj by se měl zpomalit, dokud nebudou zavedena silnější ochranná opatření.

Autor: ČTKFoto: Pexels

Další čtení

ilustrační obrázek

Vědci odhalují tajemství žraloků tygřích: Od popelnic oceánu po hlídače zdravých moří

Věda a technika
6. 8. 2026
ilustrační obrázek

Krok vpřed proti superbakteriím. Vědci umí navrhnout účinná antibiotika na počítači

Věda a technika
5. 8. 2026
ilustrační obrázek

Britské testy odhalily temnou stránku AI: Umělá inteligence lhala lidem a obcházela zabezpečení

Věda a technika
5. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ