Vzlétne Saab se Spykerem do oblak, anebo skončí na vrakovišti dějin? Vypořádá se Toyota s problémy s kvalitou? Budete protestovat proti padesátce na magistrále? To nejdůležitější ze světa aut minulého týdne najdete zde.
O pozornost médií se v uplynulých dnech přetahoval Saab s Toyotou. Švédská automobilka se konečně dočkala nového vlastníka, což odvrátilo bezprostředně hrozící likvidaci. Analytici sice moc šancí nově vzniklé Saab Spyker Automobiles nedávají, to však neznamená, že nemůže překvapit.
Toyota se naopak potýká s obrovskými problémy s kvalitou, které se jako mor šíří ze Spojených států do Evropy. Postupně se navíc odhaluje, že potíže s plynovým pedálem nejspíše japonská automobilka zaregistrovala už před dvěma lety. Vypadá to jako slibný začátek zajímavé detektivky.
ČTĚTE ZDE:
Saab vstupuje do nejisté nové doby
Saab se nevzdává, chystá novinku 9-4X
Noční můra Toyoty se šíří do Evropy
V Česku se do nového roku podařil vstup Škodovce, jak jsme zjistili. Prodejní čísla za první tři týdny v lednu totiž ukázala vskutku raketový start. Kromě toho má Land Rover a Jaguar v tuzemsku nové zastoupení, Lexus RX 450h se prodává také pouze s pohonem předních kol a v sobotu 30. ledna večer můžete v Praze protestovat, pokud se vám nelíbí přístup magistrátu hlavního města k řidičům.
ČTĚTE ZDE:
Škoda válcuje konkurenci, slevy táhnou
Land Rover a Jaguar mění distributora
Hybridní Lexus RX odhazuje elektromotor
Řidiči budou protestovat proti padesátce na magistrále
Nová auta z tohoto týdne nebyla rozhodně šokující. Sedan od Suzuki míří konečně do Evropy spolu s modernizovanou Mazdou 6 a Peugeot vytvořil model 408 pro Čínu. Snad jen Carlsson C25 alespoň trochu překvapí.
ČTĚTE ZDE:
Soupeř Superbu od Suzuki dorazí letos
Mazda 6 absolvuje nenápadnou kúru
Peugeot 408 speciálně pro Čínu
Do každé země jeden Carlsson C25
A kromě toho jsme vyzkoušeli dvě malá, ale docela rychlá auta.
ČTĚTE ZDE:
Peugeot 207 1,6 THP
Hyundai i20 1,6 CVVT
Pokud byste si chtěli připomenout předminulý týden, zprávu o něm najdete ZDE.