Kdo ovládá bohatství
Bohatí bohatnou a chudí chudnou

03.08.2013 09:00 Původní zpráva

Bohatým se daří navzdory ekonomické krizi. Podívejte se, kdo ovládá světové bohatství.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • jaroslav novak (3 hlasy) 03.08.2013 16:55

  Máte pravdu jen velmi částečně. Chudí také bohatnou, ale propast mezi...

 • ... .......... (3 hlasy) 03.08.2013 16:29

  protože ti všehoschopní nemají skrupule servat z chudých i poslední...

 • o k (2 hlasy) 03.08.2013 13:30

  Ono je to vše relativní. Oni totiž bohatnou i ti chudí, (pokud si...

 • ... .......... (2 hlasy) 03.08.2013 16:30

  ono jde také o takzvaný práh nenažranosti, někdo si připadá chudý i s...

 • jaroslav novak (2 hlasy) 03.08.2013 17:01

  ty masy, které na ně pracují ,získat a ekonomicky zavázat, nebude...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Je třeba se už konečně svěřit do rukou KSČM. Ti s tímto neřádstvem uměli zatočit - po bolševicku. Volte KSČM !!!

1 hlas

takováhle čísla mi voní a když se rypáčky zaboříte do podstat lidských mozku a toho co vidíte kolem, mohlo by se kdekomu z vás rozsvítit v hlavě a představit si lépe celkovou systemovou pyramidu a wo co jí jde, tedy o co jde těm na vrcholu oné pyramidy, kteří ji udržují. " Hej vy tam dole, makejte víc, vyrobte mi za stovku miliony, na životy a rodiny nehleďte, chci víc! "

0 hlasů

A protože už otroci jsou vyzáblí, opravdu se drží na nohách jen silou vule, obří kvádry sotva nesou, celá pyramida nám spadne na hlavu pod silou chamtivosti těch s bičem, ale kdo z nich jí pak dostaví? Leda tak nakoupit zbraně a jít si urvat násilím něco od druhého s bičem a to bude konec lidské pohádky milé děti. Alou spát! Zítra taky den, alespoň zatím.

0 hlasů

Když čtu výplody takových hovad, napadá mne. po dobrém to nepůjde. Komunisti byli moc měcí...

1 hlas

tedy výplody Bořivojů Pauků..

0 hlasů

Co když těch chudých 80% dojde k názoru, že mnohem humánnější, než nechat miliony chudých umírat hladem a nemocemi, bude rozvěšení těch pár stovek bohatých po kandelábrech a zlikvidování hladu a nemocí z jejich peněz? Já s tím sice nesouhlasím, ale vzhledem k rozevírajícím se nůžkám mezi bohatými a chudými k tomu jednou dojde a nedá se s tím, nic dělat......
Nakonec už se to prakticky osvědčilo. Pamatuji, že před rokem 1989 nebyli bezdomovci a extrémně chudí...A to se například výživa chudiny dnes řeší prodejem svinstev v supermarketech, která by před rokem 1989 byla neprodejná. ...Gothaj koupený v Globusu odmítl žrát i náš kocour...
Takž zdejší diskutující, plivající na chudé... užívejte si bohatství a nemlaskejte. Nebude to dlouho. ..A vyměňte špičatý plot před domem, lucerna je méně bolestná a rychlejší. Nás socek je mnohem víc, takže vám bude policie prd platná...

1 hlas

Asi je to pravda: chudí (hlavně duchem) jsou v čím dál větším mínusu a bohatým nezbývá, než jim dluhy promíjet a ještě si za to nechat nadávat.
Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat či jinak uloupit. Budou jenom „rýt držkou v zemi“, leniví a stádovití lumpenproletáři, neschopní si ani společný kibuc založit.
Proč by je měli Němci či Rusové živit? Spolu s Němci zaplaví smrdutou českou kotlinu retenční hydroelektrárnou v Hřensku s chovem českých kapříků, hornaté Sudety společně dosídlí Noví Rusové s ohroženými přímořskými Evropany nebo z Ruska vypuzenými muslimy a zdegenerované a líné čecháčky přesunou k Jeniseji, aby neplakali, že zůstali na suchu.

Teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných socek to jenom potvrzují. Nostalgicky opěvují loupeživý komunizmus a zapomínají, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Levicoví lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí bez olupování těch úspěšnějších. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.

Rakovinový nádor předlistopadové KSČ metastázoval do postkomunistických falešných a bezduchých oposmluvních Klauzemanových prognosťáckých partají a partajiček (ODS, ČSSD, KSČM, VV, ANO, SPOZ atd.), které vůči totalitou postiženým voličům nadále uplatňují tradiční "vedoucí úlohu strany" - jen ve zdánlivě pestřejší podobě – podle hesla: Rozděl a panuj ! Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem čecháčkostánu za Ural a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Tedy z deště pod okap.
„Nepartajnická politika“ (podobná nezávislé advokacii), na bázi občanského zákoníku založená, má reálnou a logicky zdůvodněnou šanci, a to univerzálně.
Všechno už tady jednou bylo – jenom zodpovědný občanskoprávní, adresný a průběžný volební systém na bankovně účetním principu dosud nikoli.
Nepomůže nic jiného, než úplná, obousměrná personální ručitelská adresnost a zpětnovazebnost volebního systému na voliče, včetně možnosti levného a voličsky osobně zodpovědného referenda i přímé volby kohokoli :
„Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly“ (korupčník TGM).
Existuje stručný a logický, na partajích nezávislý projekt adresné spoluvlastnické demokracie (nikoli však falešné, diletantské a klamavé tzv. „přímé demokracie“): v článku „Právní stát" na google:
http://www.inuru.com/index.php/spolecnost/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-volby

0 hlasů

Lidé si zvykli žít na úkor schopných. To již od roku 1990 nejde a tak chudnou a dobře jim tak.

0 hlasů

protože ti všehoschopní nemají skrupule servat z chudých i poslední košili, bohužel slušné chování a morálka je to, co brání mnoha chudým být bohatý, i když vše je relativní, víc než chudoba majetku je horší chudoba ducha a ta se nevyhýbá ano bohatým

3 hlasy

Ještě že to není obráceně. Ti bohatí jsou bohatí proto, že umí s prostředky vhodně nakládat...

0 hlasů

Tomu snad nemuze verit ani ten prostacek Kikina Klaus.

1 hlas

Ono je to vše relativní. Oni totiž bohatnou i ti chudí, (pokud si odmyslíme krátké úseky způsobené hosp. krizemi, přírodními katastrofami, válkami, atp.), ale lidé mají neustálou snahu se s někým poměřovat a v tom je ten problém. Člověk chce neustále víc a víc, což je, do jisté míry, v pořádku, ale chápat fakt, že existují lépe situovaní lidé jako křivdu, s tím se nikdo daleko nedostane. Správné by bylo, kdyby tato skutečnost byla určitým motorem, který pomáhá jedinci zvyšovat jeho píli a snahu být ten nejlepší ve svém oboru.

2 hlasy

Máte pravdu jen velmi částečně. Chudí také bohatnou, ale propast mezi bohatými a chudými se trvale prohlubuje,což vede k pauperismu, neustále postupující chudobě mas. (I když někde jen k relativní chudobě). Otázka je, kam až je možné ty nůžky rozdílu mezi chudými a bohatými rozevírat. Pokud zbohatlíci v Čechách nepochopí, že si musí as

3 hlasy

ty masy, které na ně pracují ,získat a ekonomicky zavázat, nebude ekonomické perpetum mobile fungovat a bublina bohatství splaskne.

2 hlasy

Nesmíte zapomínat, že my v Česku jsme stále pod vlivem ideologie, kterou do nás "hustili" za socíku. Ona ta celá idea revolučního třídního boje, tak, jak ji vytyčil Marx nemůže mít stejnou váhu, jako v době, kdy Marx sepisoval Manifest. V dobách průmyslové revoluce, kdy neexistovaly elementární sociální vymoženosti a lidé pracovali 12-14 hodin denně, byla situace diametrálně odlišná. Minulý režim se nám snažil namluvit, že třídní boj je stále aktuální, což byla jedna velká lež. Nevím, jestli jste žil někdy v jiných zemích. Možná byste se divil, že kromě několika studentů a malé části nespokojené levicové inteligence (která si ovšem žije ve feudálních podmínkách - něco jako Al Gore, hlásající ze svých vyteplených bazénů úspory energie), nikoho třídní boj neláká a nejméně pak dělníky a farmáře. Tedy ty, kteří by měli teoreticky být těmi "chráněnými". Takže já se nějaké "bubliny" nebojím. Spíše se bojím těch pseudointelektuálních, rádoby "levičáků", kteří štvou lidi proti sobě.

1 hlas

Pro vaši informaci. Žiji za Atlantikem již 26 let, pracoval a žil jsem dlouhodobě (více jak 1 rok) v osmi zemích. Ale nepsal jsem o USA, ale o ČR. Víte, žít s danými sociálními jistotami tady nebo v Čechách je nebetyčný rozdíl.

1 hlas

ono jde také o takzvaný práh nenažranosti, někdo si připadá chudý i s miliardou pod postelí a někomu stačí desítka hrubého

2 hlasy

Jo, to je proste neviditelna ruka trhu. Nebo take prirozeny vyber. Kdo na to holt nema vlohy, schopnosti, konexe at ryje drzkou v zemi.

1 hlas

Mas pravdu muj uciteli, muj fuhrere. A dobre jsi to nastavil i u nas v mafianskem Cesku.
Diky ti za to.

1 hlas

sázení, spolehlivé info

www.cante.estranky.cz

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.