Faktor Soukup - informovaný, chytrý, odvážný

Dopady růstu DPH
Otevřete peněženky. Velkému zdražování neunikne nikdo

31.12.2012 07:21 Původní zpráva

Už jen pár hodin zbývá do počátku ledna, kdy se změní výše daně z přidané hodnoty (DPH). Její spodní sazba, ve které jsou například potraviny nebo léky, vzroste ze 14 na 15 procent a horní sazba se zvýší z 20 na 21 procent. Připlatí si tak všichni, a to bez rozdílu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Trapná Hladovka (10 hlasů) 31.12.2012 07:33

  Doufám že se s toho národ poučí a nebude tu modrou totalitní sebranku...

 • pavel špaček (7 hlasů) 31.12.2012 09:18

  Dobrý den pane Vokurko, to co píšete je pravda, ale podstata je...

 • Jan Bulva (6 hlasů) 31.12.2012 10:18

  tak se cítí všichni blázni

 • Jindra Velík (6 hlasů) 31.12.2012 10:19

  MÁME SE LÉPE NEŽ SI MYSLÍTE pravil pan premiér. A já si myslím, že...

 • jan janík (5 hlasů) 31.12.2012 09:45

  Pane Špačku, je to zbytečné, Vokurka si nechal fixnout i mozek. :-) ...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

kdo si musí děti pučovat by fakt měl mít slevu, podobně chudí, třeba někdo zvedne zadek a vezme i jinou něž jen nějakou lepší práci za více peněz, potom země rozkvete

0 hlasů

symbolem teto pravicacke spiny je to vrahounske hovado na fotografii-Kradousek z Petrin

2 hlasy

Tady je dneska super silvestrovskej program! Týden svolal snad všech dvanáct trochu gramotnejch absolventů CEPu a CEVRO, aby nás tady pobavili svejma jednoduchejma "neoliberálníma" poučkama. Je to mnohem lepší a levnější, než si pozvat za velkej honorář nějakýho "baviče".

1 hlas

Dovolím si oponovat. Tohle je práce jednoho duševně narušeného jedince pod několika nickname. Schválně si všimněte stále se opakujících slovních obratů a frází.

0 hlasů

DOVEDETE SI PŘESTAVIT,ŽE TOTO ŘEKNE Nečas?

Fico: Slovensko daně zvyšovat nebude
Pokud se ukáže, že cíl snížit schodek veřejných financí na úroveň 2,94 % HDP je ohrožen, Slovensko to nebude řešit zvyšováním daní
Prohlásil to premiér Slovenska Robert Fico. "Nemáme zájem zvyšovat daně. Určitě ne," zdůraznil slovenský premiér s tím, že vláda se v takovém případě zaměří na vnitřní spotřebu státu. "Udělalo by se to velmi jednoduše. Řekne se, že výdaje rozpočtu se ořežou o 10 až 15 procent. Samozřejmě, kromě povinných výplat, jakými jsou například i důchody," přiblížil Fico.

Prioritou proto podle něj musí být zefektivňování veřejné správy. Premiér také odmítl možnost zvyšování daně z přidané hodnoty, o kterém se údajně diskutuje v parlamentních kuloárech. "Nikdy. Já s tímto nebudu v životě souhlasit," řekl v HN Fico..................

0 hlasů

Vzdyt to tvrdili pred 2 lety v programu ODS (Obcany Dnes Sedreme)(Obcany Dreme Stale)

0 hlasů

Jan Novák 31.12.2012 12:56
"DOVEDETE SI PŘESTAVIT,ŽE TOTO ŘEKNE Nečas?"

Ale ano,az bude lekarska veda tak daleko,ze bude schopna transplantovat mozek nejakeho obycejneho sedlaka do palice obycejneho vladniho magora,

0 hlasů

Toto je za posledních 30let každoroční novoroční téma stále se jenom zdražuje.

0 hlasů

"Otevřete peněženky"

Az se otevre kriminal pro ty vladni zlodeje,tak otevru penezenku s radosti.

4 hlasy

Všímejte si, že všude kde funguje volný trh, konkurence a svoboda podnikání, tam k žádnému zdražování nedochází. To se děje jen tam, kde vládnou monopoly, hospodářská soutěž je nějak omezena nebo vše kontroluje monopol největší - stát. Příčinou zdražování a ekonomického propadu je tedy přežívající socialismus. Přehnané administrativní, ekologické, hygienické a bezpečnostní předpisy, nutnost být v nějaké profesní komoře, mít nějakou licenci, autorská práva, certifikát, mít exkluzivní smlouvu s úřady, splňovat normy atd. - to omezuje konkurenční boj a s těmito věcmi je zapotřebí maximálně šetřit. Vidíme to na praktických příkladech - energie, svoz odpadů, léky - zdražují se hlavně věci, kde má vše pod palcem stát nebo několik málo monopolních firem, které si diktují ceny. Jejich monopol vznikl z různých důvodů a je nutné ho maximálně omezit. Převod státních podniků do soukromých rukou je pouze dílčí krok. Je zapotřebí zapracovat i v dalších oblastech, které umožňují diktát cen a podmínek zákazníkům. Tahle vláda se mi zdá jednu věc zlepší a dvě zhorší, tedy se všelijak potácí. Levice ovšem nemá vůbec ponětí o čem je řeč. Ta nic nezlepší ani omylem.

1 hlas

Melete páté přes deváté a zároveň si odporujete. Také by mě zajímalo kde berete tu jistotu, že levice nic nezlepší. Ostatně to co tu kritizujete a napadáte, je právě následek vládnutí vaší modré "pravice". Právě ona se snaží jeden monopol /státní/ převést na monopol druhý /do svých špinavých pracek/. A mě jako občanovi je úplně jedno jestli mě vysává stát či špinavé pracky. Dokonce bych řekl, že ty špinavé pracky mě vykořisťují daleko víc a bezskrupulozněji.

1 hlas

Snažil jsem se to trošku zobecnit, ale není problém užít praktických příkladů, pokud by se snad něco jevilo jako odporující si tvrzení.

0 hlasů

Ano, to všechno je pravda. Je třeba říci, že určité, alespoň minimální regulace je třeba, například využívání dětské práce, určité kvalitativní normy, co se týče obsahu potravin a tak. Chcemici dnes dokáží vyrobit uzené, které chutná báječně, z materiálů, které téměř neobsahují maso a tak podobně. To jsou ty normy, které si trh, jako takoý, prostřednictvím zákazníků, nenjí schopen pohlídat nebho přesněji posoudit. Ale jinak naprosto souhlasím a největší brzdou rozvoje podnikání a potažmo konkurence je Evropská Unie. Tu nám byl čert dlužen. Na jedné straně chtějí zvedat daně, na druhé straně je přerozdělují šíleným způsobem ve formě dotací. Dotace, jako takové, jsou, v drtivé většině případů, největším svinstvem v ekono,ice vůbec.

1 hlas

Samozřejmě - na dudlíku pro dítě se nepozná, zda je jedovatý nebo ne, proto píšu, že se s těmi normami musí šetřit, nikoli je rušit úplně. Častokrát plně dostačuje pouhá odpovědnost výrobce za škody, různé zkušebny a certifikáty slouží jen jako nástroj velkých výrobců k likvidaci těch malých. Využívání dětské práce je prospěšné a nevidím v tom problém. V chudých zemích by bez ní dětičky pošly hlady. Práce šlechtí.

0 hlasů

Největší brzdou rozvoje této nešťastné země jsou tvoji soukmenovci modrý cancale.

1 hlas

Ano, ano, čirá pravda, modrý komsomolče! A za naprostou většinou těchto monopolů, přisátých na státní nebo veřejné rozpočty a tudíž na peníze daňových polatníků a bránících se zdravé konkurenci, sedí kmotři z ODS. Odklánějí stamiliony ve prospěch svůj a rodné strany. Když to na ně praskne a jsou náhodou odsouzeni, náhle ochoří, jako naposledy nějakej Novák z Chomutova. Když se do veřejné soutěže přihlásí nějaká s ODS nespřízněná firma, pošlou na ni gorily, aby se stáhla (sám jsem zažil). Ale jinak dobrý, hlavně, že tady nevládnou komunisti, že?!

2 hlasy

No, okloku,, ty jsi rudý, až to dveřmi tříská. Ty se budeš navážet do ODS, i kdyb byli svatí. Jakože nejsou, samozřejmě, Kdybys byl co k čemu, tak by sis nejdřív zjistil, jak se věci mají. Protože jsi línej, jako každý levičák, tak ti, tady, přetiskuji něco z novin:
"Co se týče členství v různých společnostech, správních a dozorčích radách, v tom jsou premianty dlouholetí poslanci ČSSD Hana Orgoníková a Miroslav Váňa. Druhý jmenovaný si tak jen za šéfování pardubickému Stavebnímu bytovému družstvu vydělal 353 738 korun, dalších čtvrt milionu pak na odměnách v dalších společnostech." - stačí ti to takto, nebo mám pokračovat?

1 hlas

Co je to všechno proti takovým IZIPům, Open kartám, Skartám modrý cancale? Tam se točí miliardy a nějaký Váňa /kterého ostatně nemusím/ je naprostý břídil.

1 hlas

když krade kapitaloista, má to v náplni práce, ale u socialistu balamutících lidi podvodně na rovnost voůlnost bartrstbví je to hnus, zneužívat chudáky, závislé, odkázané, bezmocné a potom je vokrást třeba podle advokátů a tedy bezutrestně??? s plnou hubou a řití socialismu

1 hlas

Jenom pokračuj v cancání, silvestr ještě neskončil a s tebou je taková prča!!!

1 hlas

Do nového roku 2013 a napříč politickým spektrem pochcípejte všichni.

1 hlas

Do nového roku nám všem přeji odvážné studenstvo

1 hlas

coby bdělou stráž proti komunistickému genocidu

1 hlas

Kdo si nevlezl do dluhové pasti a v aktivním věku pomýšlel trochu dál než do příštího večera, tak ten se skutečně má v ČR velmi dobře. Až mám (coby stále platič daní) zlost na vládu, že od halasných úsporných opatření se ve finále dostala pouze ke kosmetickým úpravám. Ten opasek není ani o dvě dírky. A to je málo. Může to vypadat dobře, když ještě budeme tři až pět let prožírat vnukům budoucnost, ale jen pro nás. Nikoliv už pro ty vnuky.

PF 2013

0 hlasů

Ano, já s vámi naprosto souhlasím. Prožrat celý měsíční příjem a nemyslet na budoucnost, nabrat si půjčky na kdejakou hovadinu, to je, pro průměrného Čecha, typické. Navíc mi neuvěřitelně pije krev názor, že díky zvýšení DPH si budeme muset utáhnout opasky. Rád bych tady ekonomickým pahýlům a lidem bez mozků připomněl, že zvýšení DPH o jedno procento činí jen nepatrný zlomek zvýšených cen. Proč nekřičíte, když plynárny zvyšují ceny plynu, elektrárny ceny elektřiny, která, dokonce, vzniká u nás doma z našich zdrojů v elektrárnách, které jsme si sami zaplatili z našich daní už víckrát, nebo proč stojí benzín o 11 kaček víc, než loni? To jsou ty důvody, proč jsou ceny tak vysoko, DOH se vypočítává z ceny bez daně, a ty určují dodavatelé případně naše takzvané regulační orgány, které jsou ale buď zkorumpované nebo nekompetentní. Nebo, a to nejspíš, obojí. Taqkže nasazovat vládě psí hlavu, to je opravdu kapku mimo mísu, přestože se mi, její mnohé kroky, taky nelíbí.

0 hlasů

A zase cancá a zase cancá. ODS má ještě blbější ideologické propagandisty, než byl Bilak. S Váma ja fakt sranda!

0 hlasů

No, na rozdíl od vás já mám vlastní rozum, jsem ekonomicky vzdělán a mám mozek. Ekonomikou se živím. Jakožto vzdělaný člověk nepodléhám žádným propagandám. Nepodléhal jsem ani Bilakovi, ani nikomu jinému. Člověk ani nemusí být vzělán, stačí, používá-li selský rozum. Tedy, je-li tady někdo propagandou těžce zpracován, jste to vy, a to tou Sobotkovou. To je, z vaich komentářů, nad slunce jasnější. Ale hlavně, že máte anglické jméno. Takové to jméno angloamerických, prohnilých kapitalistů. Měl byste se jmenovat spíš Patrik Tupolev.

0 hlasů

Je videt,ze jsi take olepeny diplomama jako ten hradni sasek.Oba dva jste 7 let studyrovali.economicke vedy ale to vubec neznamena,ze jste economove.Co vy dva jste vystudyrovali je umeni kecat o nicem,cancalo.

1 hlas

Na Parlamentních listech je ZAJÍMAVÝ rozhovor s Baborovou.AUDIT o který ona požádala je MOŽNÁ dle ní za tím vším co místní skupinku spustilo a organizuje!!Z 11miliard ŠLO 6 MIL.na školství!Tak se tomu chce juknout na zoubky a to je asi ten ODS průser:-)

3 hlasy

MÁME SE LÉPE NEŽ SI MYSLÍTE

pravil pan premiér. A já si myslím, že je to možné, že se skutečně mají lépe než si myslíme

6 hlasů

Souhlasím s Nečasem. Průměrný Čech se má výrazně lépe, než průměrný občan Zeměkoule. O tom není sporu. Máme se jako prasata v žitě. Jenže si toho nevážíme a chceme stále víc. Kdejaký nezaměstnaný pobuda si jezdí v autě za půl milionu, kdejaký traktorista si staví dům. V Alpách na lyžovačce pomalu o Němčoura nezavadíš, všude samá čeština. Hergot, co bychom ještě chtěli? NAvíc, známá pravda je, že sve spotřebě chlastu a kuřiva vedou jednoznačně méně majetní. Zrovna dnes ráno sjem byl v našem obchodě, kam chodím tak jednou za rok a ti, kteří dlouhodobě nepracují, kupovali kartony cigaret a basy piva. Nejlevnější cigára 60 kaček za krabičku a tihle takzvaně nemajetní, vykouří dvacku denně. Stačí vám to?

0 hlasů

S průměrným občanem zeměkoule je to jako s průměrným platem v Česku Cancale.

1 hlas

http://www.youtube.com/watch?v=X9j0EJB5GAs

0 hlasů

Co to je za pomluvy pravice přece daně snižuje.

1 hlas

Ono se to nezdá,ale dostal se mi do ruky při předvánočním úklidu několik účtů z roku 2011 v jednom marketu,kde bývá levněji...cena nákupu je nyní zhruba o 300 kaček na nákup vyšší v průměru-i více.Nakupujeme vesměs na týden. takže asi 1200-i více kaček více-pro DVA lidi.Kde je plyn,energie atd..?Ženě přišlo zvýšení pro 2013 o 90 kaček důchod...já čekám.. A TO ..jenom.. JEDNO PROCENTO DPH :-(( !!!

2 hlasy

http://www.youtube.com/watch?v=8HE44y2fPnM

0 hlasů

Věřme v Boha!!!

0 hlasů

..jsem nadšený, spokojený a šťastný...

0 hlasů

tak se cítí všichni blázni

6 hlasů

Škodnou jménem vláda je nutno hladit ,hladit a hladit !!!

1 hlas

Ano hladit hladitkem beton pod kterym je komplet cela vlada zalita.

0 hlasů

to jsou ale hlouposti.
telefonni operatori nezdrazi, pouze zvednou dph, kdyby zvedli zaklad je to duvod k okamzitemu zruseni smlouvy. takze vetsine lidi s utratou 200-300kc mesicne se zvedne ucet o 2-3kc panecku to je ranec.
ceny energii to stejny. proc si lidi nenechali fixnout cenu uz pred 2 lety? meli by stale stejnou sazbu na 3 nebo 5 let a zadny zdrazovani by je netrapilo. ale to by se holt museli snazit.
zdrazi vam dopravce? tak jezdete s jinym ktery je levnejsi. v cem je problem?
mno a pokud preci jen jste tatar co jen sedi a cumi a necha na sebe spadnout vsechna zdrazeni pak tech 80kc mesicne vas snad nezabije. pokud ano tak zustante v praci o 1 hodinu mesicne dele a jste na tom stejne jako letos.

1 hlas

Vokurko,ty už budeš nahnilá vokurka a hlavu máš jen na to,aby ti nepršelo do krku,žééé???

2 hlasy

Na tomto případu ja krásně patrné, jaký je rozdíl mezi myslícím člověkem a tupci, kteří jsou schopni reagovat na poměrně solidní komentář jen hromadou hrubostí a zesměšňováním. Tím myslícím člověkem je, samozřejmě, pan Vokurka. Tu druhou skupinu tvoří zbytek. Myslím, že limitně, blížící se 100%, bude pan Vokurka pravicovým voličem, zbytek budou voliči ČSSD nebo KSČM. To je naprosto typické. Podotýkám ale, že není nic jednoduchého si nechat fixnout ceny, protože těch cen se dá fixnout hodně a osobně se domnívám, že by mělo být na státu, aby vytvořil takové konkurenční podmínky, aby ke zdražování nedocházelo. Alespoň ne tak, jak k tomu u nás dochází. Vždyť třeba v ČEZu má stát majoritní podíl a ČEZ, potažmo stát, by měl mít takovou sílu, aby umravnil třeba dodavatele uhlí.

0 hlasů

Dala jsem vám hlas! :D

1 hlas

občan 31.12.2012 11:03

Tak vokurkovate palice sedi bud v parlamentu,senatu nebo nejakem ministerskam postu.

2 hlasy

Dobrý den pane Vokurko,
to co píšete je pravda, ale podstata je někde jinde. Víte smutný je ten fakt, že se tady neustále objevují v médiích kauzy o rozkrádání a zlodějinách ve všech patrech politiky. Mě konkrétně sere to, že nejsou peníze prakticky na NIC a žádnej velkej zloděj nebyl potrestanej. To, že stát, potažmo Kalousek, nedokáže nebo nechce vybrat daně je hnus. To, že daňovej systém připomíná spíš rozkládající se humus než systém, kterej by měl donutit podnikatele platit daně je úmysl. Úmysl mafie která nám tady vládne. Proto musíme do ulic, ale ne demostrovat, ale musíme vzít do rukou klacky a vyprášit jim kožichy. Začít na hradě a skončit v poslední vesnici. Hezkej novej rok :-)

7 hlasů

Pane Špačku, je to zbytečné, Vokurka si nechal fixnout i mozek. :-)
Šťastnější nový rok !

5 hlasů

..ale žádná kauza, i sebepravdivá se zvýšením DPH vůbec nesouvisí..kromě toho lze o řadě tzv. kauz silně pochybovat...

0 hlasů

jakto že ne, rozkrádáním státních peněz přeci dochází k tomu, že ty peníze zákonitě musej chybět v rozpočtu. Kdyby fungovaly soudy tak se zloději potrestaj, vše co nakradli se jim zabaví a peníze se vrátí do kasy. Ale tady se zvyšují daně, bere se to opět z našich kapes.

5 hlasů

Šimurdovi to nevysvětlíte, on je prostě věčně nadšený a šťastný.

0 hlasů

Milá Evo, z vašich komentářů vaše vzdělání vyloženě stříká. Je opravdu tristní číst vaše komentáře, které neříkají zhla nic, jen dělají z lidí s mozkem blbce.

0 hlasů

Speciálně pro svatopluk s riha 28.12.2012 12:37
PETERMADOFFF.

Zdroj MF (státní dluh ČR v miliardách Kč)

End of Total Debt

December 1344,06
2011: January 1357,74
February 1381,34
March 1404,42
April 1386,33
May 1404,36
June 1412,92
July 1417,23
August 1428,33
September 1456,79
October 1439,22
November 1491,63
December 1499,37
2012: January 1519,21
February 1588,32
March 1613,04
April 1601,15
May 1621,62
June 1635,71
July 1636,47
August 1630,80
September 1652,32

Deficit státního rozpočtu k 30. 09. 2012:
1 652, 32 - 1 499, 37 = 152, 95 miliard Kč

Přemýšlím, že by Kalousek chtěl oklamat orgány EU a napodobit ŘECKO, se vším všudy?

3 hlasy

Jestli je DPH 14 nebo 15 procent je naprosto nepodstatné. Podstatné je, že opět nebylo dosaženo toho, co mělo být zavedeno již dávno. Tím je jedna sazba DPH. Dokud toto nebude, bude v DPHčku neustálý bordel a spousta podvodů a podvůdků...

1 hlas

Ano, sjednocení sazeb je přínos. Dolní sazbu zvýšit a horní snížit tak, aby se celkově vybralo stejně a existovala jen jedna sazba, to by bylo rozumné. Bohužel tahle vláda rozumnou politiku nedělá a sjednocení sazeb slouží jen jako záminka ke zdražování.

0 hlasů

http://www.cibulka.net/petr/index.php

1 hlas

Doufám že se s toho národ poučí a nebude tu modrou totalitní sebranku která volby nevyhrála a přesto vládne již nikdy volit..

10 hlasů

Rád bych Trapnou Hladovku upozornil, že pravice sice vládne na celostátní úrovni, ale na úrovni krajů vládnou již druhé volební období sociální demokraté a jak všichni víme, státní zakázky vznikají především tam. Takže předražené státní zakázky mají již pátým rokem na triku hejtmani ČSSD. Žádám tímto všechny levicové tlučhuby, aby to vzali v úvahu, až zase někdy budou žvanit o tom, že miliardy ze státních zakázek nad rámec normální ceny, má na svědomí pravice. Prosím levičáky, aby si tento můj komentář přečetli opakovaně, aby jim došlo, jaké chlívárny tady píší.

1 hlas

Jak ukazují krajské volby, tak se nepoučí.

0 hlasů

Někde jsme před volbami viděl nápis ,, KDYBY VOLBY MOHLY NĚCO ZMĚNIT TAK UŽ JE DÁVNO ZAKÁZALI " .... :-))))

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 17/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.