150 let od narození
Aleš Hrdlička: Veškeré lidstvo je jednotného původu

29.03.2019 20:06

Lidstvo je jednotného původu a všechna plemena jsou vzájemně rovnocenná. To je základní výsledek výzkumu, kterému se věnoval antropolog Aleš Hrdlička, který většinu života prožil v USA.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jiří Hlaváček (4 hlasy) 29.03.2019 21:29

  No jak je dobrý řidič a špatný řidič, dobrý doktor a špatný doktor......

 • Zikmund Kasik (2 hlasy) 29.03.2019 20:23

  V tom případě živočichové jsou jednotného původu a všechna plemena...

 • Aleš Martiška (2 hlasy) 29.03.2019 20:37

  Rasy lidí jsou si rovny. Ale byly, jsou a budou mezi nimi rozdíly...

 • JAROSLAV DÁŇA (1 hlas) 29.03.2019 21:36

  Toto může napsat pouze člověk ??? s rozsáhlou demencí,a nebo...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

alois to dost zavoral.ovšem tenkrát ještě neměl IQ a DNA testy.dnes je to celkem jasné a bez debaty.

0 hlasů

'Rasová nauka' mně osobně přijde jako by se řeklo, že dva osobní vozy s odlišnými barvami laku a odlišnými velikostmi sedaček, že ty dva vozy jsou podstatně odlišné od sebe. A tudíž se zdá docela přitažené za vlasy když se dělá jakoby každý ten vůz byl jak odlišná kategorie, natož když se tvrdí věci typu "barva laku má vliv na chování řidíče".

I genetika v tom nedělá vlny, neboť tam probíhající kategorizace jsou takřka totožné s tím když se vezme tužku a prázdný kus papíru a dle libosti načmárá kruhy reprezentující kategorie. Navíc docela ignoruje vliv prostředí na genofond (obzvláště přes generace), neboli jinými slovy, že ignoruje docela reálnou věc, dle evoluční teorii o kterou se genetika docela opírá - u čehož jde o to, že možná i valná část genů je vlastně určená prostředím (jako například, že tmavne kůže když blíže rovníku, a jíž syn by se tam narodil na to připravenější), a tudíž ta část není určená nějakou tou představou genetiky o tom, "jako by se na počátku světa rozhodilo genofondy, a že od té doby jistě samé dlouhé ustálené dědičné linie".

0 hlasů

ofšem,soudruhu,nesmíme zapomínat, že takové průměrné auto má motor a kolem4 000 součástek.vymyšlených,vynalezených bílým mužem.jenom na stěrače přišla ženská.podle DNA se rasy rozlišují.podle IQ také sporty, olympiádu vynalezli řeci v roce LP.666 př.n.letopočtem.to samé kopanou, tenis, míč, košíkovou, puk atd.chá,chá,chá!šalóm.ajnštajn.

0 hlasů

Toto může napsat pouze člověk ??? s rozsáhlou demencí,a nebo neziskovka pro peníze

1 hlas

Toto může napsat pouze člověk s rozsáhlou demencí...

0 hlasů

No jak je dobrý řidič a špatný řidič, dobrý doktor a špatný doktor... tak je dobrý antropolog a blbý antropolog...
Kdyby byly jednotlivé rasy rovnocenné, tak by nebyly tak propastné rozdíly v IQ.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Rasa_a_inteligence

4 hlasy

Rasy lidí jsou si rovny.

Ale byly, jsou a budou mezi nimi rozdíly a to v mnoha ohledech a to často dosti zásadní.
Abych vybral dostatečně multikultrurní příklad, za který snad nebudu popotahován, černoši jsou v průměru mnohem lepší než běloši například ve většině běžeckých diciplin.

Srovnání, jak je tomu v jiných oblastech, ať si každý udělá sám.

2 hlasy

Rasy si rovny jsou,jen každá měla pro život jiný základ.nebo pro rozvoj.Když to zlehčím,tak černoši moc dělat nemuseli,jen umět rychle běhat,když je napadne šelma.Lidé,kteří se usadili v jiných podmínkách,měli těžší život a vyvíjeli se rychleji,protože potřebovali myslet,aby si ulehčili život.Toto je i jeden z důvodů.proč je Afrika chudá.

0 hlasů

Kdyby například Usain Bolt nebo Carl Lewis býval měl od malička vepřo, knedlo, zelo, tak by argumentativně býval běhal o značně pomalejc.

0 hlasů

To jistě,nicméně to nevypovídá o lidské rase,jen o stavbě kostry.To by pak znamenalo,že člověk,který nemá předpoklad k běhu(třeba krátké nohy)je méněcenný.Zato ale může mít bystrý mozek,což by pro ldstvo jistě představovalo více,než pár vítězství v běhu.

0 hlasů

Taky lepe skakaji a boxuji. V plavani a hokeji uz je to horsi.

0 hlasů

Nojono, po všem tom vepřu, knedlu a zelu, to se má jak záchrannou vestu na to plavání, a i při hokej se hodí na váhu a nárazy.

Ale i kdyby se mělo samou správnou stravu na vytvoření svalů (které docela podstatné při skákání a boxu), tak ono se svaly nějak záhadně samy nevytvoří, i kdyby se bylo potomkem profesionálního sportovce - nápodobně jak dítě profesora matematiky neumí dědičně počítat, ale musí se od základů vše naučit/osvojit (i pokud možná má výhodu ve třídě když mu otec pomáhá s domacími úkoly a podobně).

0 hlasů

__-Najdete nahe_ženy ve vašem
městě zde : til.pw/zeny

0 hlasů

V tom případě
živočichové jsou jednotného původu a všechna plemena jsou vzájemně rovnocenná (např. mají všechna stejnou barvu srsti, stejně rozpláclé zobáky, stejné normované rozměry, ...).

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi