Hlava církve
Duka: Požadavek na zdanění restitucí je skandální

07.07.2018 15:40

Za skandální označil požadavky komunistů týkající se zdanění církevních restitucí a debatování o této otázce kardinál Dominik Duka. Řekl to na Velehradě na Uherskohradišťsku na tiskové konferenci po jednání 114. plenárního zasedání České biskupské konference. Církve by se podle něj proti zdanění náhrad za majetek, které nedostaly v restitucích, bránily soudně.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Dluhoslav Henex (6 hlasů) 07.07.2018 16:47

  Takzvané církevní restituce byl a je megapodvod, megapodvod na nás...

 • Jan Novák (4 hlasy) 07.07.2018 16:00

  Jsme snad nejvíce atheistický - realistický stát v Evropě. Ale díky...

 • Miloš Krampus (4 hlasy) 07.07.2018 16:47

  Kdo má smysl pro čest a spravedlnost, nemůže být v KSČM!

 • Henex (3 hlasy) 07.07.2018 22:22

  To, že se vrací církvím movitý i nemovitý majetek je zcela v pořádku....

 • Jeroným Pražský b. (3 hlasy) 07.07.2018 18:35

  Není nic nenažranějšího, není nic zprasatělejšího než je katolická...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

To, že se vrací církvím movitý i nemovitý majetek je zcela v pořádku. Ta druhá, peněžní část, zas už tolik ne. Nikdo ze světských restituentů žádné odškodnění nedostal, proč by měla mít církev výjimku? Navíc odhad této částky byl pochybný a stanovila si ho sama církev podle svých kritérií. Zdanit tyto peníze je ale právní nesmysl, u prvního evropského soudu to vyhrají. Představte si, že byste dostali odškodnění za nějakou újmu a museli ho zdanit. To by se asi nelíbilo nikomu. Lidem s komoušským myšlením se obecně nelíbí žádné restituce, pořád si ještě myslí, že komunisti měli na ty zlodějiny právo. Starého komunistu novým kouskům nenaučíš...

3 hlasy

Pro vsechny anrejovce.komunisti meli sve VYBAVENE NEMOCNICE a kdo se tam chtel dostat, musel poradne zaplatit, Podplatit! Komuniste meli i svou vlastni menu!! BONY !!!! i sve obchody TUZEX !!!!Bony pobiral kazdy kdo pracoval v zAHRANICNIM OBCHODU. babis. o tom vi vse . KDO PRACOVAL V Z.OBCHODU,musel podepsat spolupraci s STB !!!!!!!!

0 hlasů

Vlastní zkušenost? To těžko. Spíše jedna paní povídala. Tedy spíše blbost!

1 hlas

Ty to máš také popletené...
Ne každý, kdo pracoval v zahr. obchodu, pobíral bony. Ty měl pouze ten, kdo byl placen v devizách. Ne každý byl agentem STB, musel však psát zprávu ze zahraničních cest, většinou formální. A rozlišuj STB pro boj s vnitřním nepřítelem a STB, která se zabývala hospodářskou kriminalitou...

1 hlas

nemá.

0 hlasů

Zavést zdanění, dokud nebudou ukončeny veškeré nesmyslné žaloby církví s dalšími majetkovými nároky. Sami těmito nároky porušují podstatu restitucí, se kterými beztoho většina obyvatel ČR nesouhlasí.

0 hlasů

Jakože když například já například p. Babišovi ukradnu 1000 Kč, a p. Babiš mi zhruba 200 Kč zaplatí abych mu těch 1000 Kč vrátil, tak si těch 200 Kč můžu nechat beze trestu?

Osobně také mám za to, že se v historii některé věci staly které se zdají nefér a nijak se ohledně toho nevypořádalo. Specificky celá ta věc jak ř.k. řád ze SŘŘ s papírem od ř.k papéže přišel v 13. století do Pruska (na pozvání polského panovníka) aby Prusko bylo dobyté a i násilně křesťanizované (včetně poprav osob se odmítající nechat pokřtít) a že prý trénink na křízovou výpravu do Středního východu. A dnes si ten řád sedí na statcích nabýté jako odměna i za to dobývání, a já potomek Prusů abych koukal líbat potomkům SŘŘ-šlechty nohy abych měl aspoň trochu na živobytí.

Ale to věc jako sama o sobě. A jiná věc sama o sobě ty konfiskace po 2. světové válce ohledně kterých se tváří jako bych si 200 Kč zasloužil kdybych p. Babišovi 1000 Kč ukradl, což právě docela podivné pojetí.

Navíc se má u p. Babiše argumentativně má střet zájmů, neboť Agrofert byl postavený na nejednom vyvlastněném pozemku. Jakože se dá p. Babišovi předhazovat, že se církevní restituce snažil řešit tak aby ČR koukala původním vlastníkům vyplatit nějakou částku za pozemky které dnes drží Agrofert, kdyby na nějakou restituci došlo - neboli celkově prostě divné, že o takových věcech spolurozhoduje osoba pro kterou tyto věci mohly znamenat osobní majetkový rozdíl mnoho milionů (i pokud je ten majetek současně ve svěřeneckém fondu či podobně).

0 hlasů

Takže pane Duko, moje částečka veřejného mínění:

Mně připadají restituce církví podobné, jako by byla restituce majetku komunistické strany, akorát v bledě modrém. Ideologie jako ideologie. Křesťanství má dodnes plná ústa spasitelství a přitom svým iracionálním jednáním nabourává optimální chod dějin. Viz vykrmování Afriky, jejíž populace se není schopna sama postarat o živobytí humanitárními dávkami a pak hřebíčky do rakve evropské civilizace zatloukané křesťanskou údernicí Merkelovou.

Za mně - vůbec církve nepodporovat, žádné restituce, křesťanství má na svědomí řádově stejně mnoho lidských obětí, jako komunismus. A nutí lidi věřit pohádkám místo toho, aby věřili svému vlastnímu rozumu.

1 hlas

Proč by neměly církve platit daně? Tak ať neplatí všichni a bude to. Stát chce daně s každé finanční operace (DPH). Platíme daně ze všech základních potřeb(jídlo, ošacení atd.) Církevní hodnostáři nepoužívají silnice. nechodí k doktorům, nechodí na úřady, asi si myslí že je to pro ně všechno grátis. Tak PROČ by měla mít církev nějakou vyjímku. Nevidím jeden jediný důvod!!!!!!!!!!!!!!!! Já k svému životu vůbec nepotřebuji a kdo ji potřebuje ať si ji zaplatí. Miliardy které se každoročně vyhazují za tu nenažranou chamraď tak by se daly utratit daleko rozumnějším způsobem(nemocní, důchodci, bezmocní, opuštěné děti atd.)

2 hlasy

Ale církve ze svých výdělků daně samozřejmě platí, jsou to hospodářské subjekty s vlastním IČO. Odškodnění ale není zdanitelný příjem...
Já například ke svému životu vůbec nepotřebuji fotbal a také nevolám po jeho zrušení, či nepodpoře. Jsi zřejmě velice závistivý, netolerantní a nepřející čecháček...

0 hlasů

ne,ne!nejdřív nutno VYKOPAT semiti židi,jinak to těm chudákům ROZKRADOU oni.viz.ne-ziskového dobytka soros.

0 hlasů

Tak tak, ať si své bohulibé kratochvíle financují ze svého ti, kteří věří takovým zapeklitým a přitom naprosto nedomyšleným myšlenkovým konstrukcím, jako je koncept (všemohoucího, vševědoucího, ...) boha.

1 hlas

Není nic nenažranějšího, není nic zprasatělejšího než je katolická církev. Kdyby její současnou podobu viděl Ježíš Kristus, rozstřílí ji z rychlopalného děla na smradlavé a páchnoucí kusy.

3 hlasy

co s krysou rath?máte na to nějaký podobný názor,ajnštajn?

0 hlasů

soros další krysa a lichvář rothschield4,co dělají " dobro " f africe.helios africa.tolik dobra,že dobráci od tama utíkají najednou k nám.ty by měl rozstřílet z leteckého kulometu.

0 hlasů

jednou budes vzpominat, co jsi psal.

0 hlasů

federace opcí židofských je DALEKO před nimi.kradli už od adama,v assýrii,v egyptě,atd..mešuge.

0 hlasů

ani bych nebyl proti zdanění,pokud by šly peníze přímo na placení dluhu.ale podfukářovi a udavači jako bureš nevěřím.ten to ukradne.komoušům taky ne a čsad je tam jenom do počtu.menšinová vláda v demisi by neměla dělat taková rozhodnutí,v demokracii.

1 hlas

Za komunistů nebylo vše ideální , ale rozkradené podniky a vytunelovaný průmysl a zemědělství nedovolili. Církev nepatří do 21.století. Já na andělíčka na obláčku nevěřím.

2 hlasy

Poněkud infantilní pohled na víru v Boha...
A komunisti ukradli a vyplundrovali co mohli. Navíc s námi zacházeli jako s nevolníky. Řada lidí si ale na tom nevábném písečku libovala, na víc neměla. Včetně vás...

1 hlas

Katolická církev pro ně byla vzorový příklad! Když začnu po Bílé Hoře. Zabavily majetek protestantských šlechticů a vrátily s toho někdy pětník. Pokračujeme čarodějnickými procesy. Čarodějnici upálili a s udavačem si majetek rozdělili napůl. Vrátili tohoto lupu alespoň chlup. Tak kde je ten poctivě nabytý majetek?Josef II jim vyvlastnil veškerý majetek a kdo jim něco někdy vrátil? Až darebáci v čele s Kalouskem a Nečasem!

0 hlasů

Máš to hochu popletený...
Majetek protestantských šlechticů nezabavila církev, ale císař a rozdal ho svým věrným šlechticům. Čarodějnice neupalovala církev, ale světská moc. O majetek se rozdělil dotyčný šlechtic a inkvizitor, církev nedostala nic. Josef II vyvlastnil majetek některých řádů, nikoliv církve, to by mu asi u papeže neprošlo. Neudělal to z nějaké lásky k národu, ale proto, aby omezil moc řádů, příliš se roztahovaly...

0 hlasů

pepa dělal mnoho chyb.povolil návrat semitů židů,které jeho máma VYKOPALA.ti nás potom odřeli víc než křesťani.

0 hlasů

Inu, Novák

2 hlasy

Takzvané církevní restituce byl a je megapodvod, megapodvod na nás všech. Inkvizice se zmocnila i toho, co jí nikdy nepatřilo. Zdanění tohoto podvodu je to nejmenší, co se s ním dá dělat.Kdyby Kristus viděl, v jakou chamtivou obludu se katolická církev proměnila, urval by nohu od stolu a všechny ty pedofilní dědky utloukl jako krysy.

6 hlasů

inquizice sebrala semitům židům to,co si nakradli.daleko větší megapodvod byl komunizmus,který si semiti židi jako trocký-bronštajn,béla kún,jakov sverdlov,kameněv,litvinov-finkelštajn,neftalyj frankel,lavrentij berija,rita zimmerman a j.andropov vypůjčili ze záp.evropy,francie-jako nové náboženství- a použili k vraždění bělochů hlavně v Rusku a k jejich zotročení a okrádání.

0 hlasů

Kéž bych měla v letech p.Duky takovej smysl pro humor:prý i v KSČM jsou snad lidé,kteří mají smysl pro čest a spravedlnost!!Jednou ukradli a chtěj znova ty se nezmění!!

2 hlasy

Kdo má smysl pro čest a spravedlnost, nemůže být v KSČM!

4 hlasy

Jsme snad nejvíce atheistický - realistický stát v Evropě. Ale díky vlastizrádné kryse Kalouskovi a spol. nás sosá uskupení lidí v hábitech jak z pohádek a křičí ,že mají něco platit... NIC BYCH JIM nedal .. kdo chodí do kostela ať přispěje jinak si trhněte protézou vážení pupkáči .... komunisté osobně SOBĚ nic nenakradli ...

4 hlasy

Komunisté nic nenakradli??? Kde žijete?

3 hlasy

No... V realitě to nebude... :-)))

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 09/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.