Duel Jaromíra Soukupa
Hamáček: Útok na Írán je trochu drahá kampaň

15.01.2020 11:33 Původní zpráva

Do pořadu Duel Jaromíra Soukupa přijal pozvání ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Pavel Buček (5 hlasů) 15.01.2020 11:56

  Hamáček často mluví rozumně, ale preference ČSSD jdou do hajzlíčku...

 • Radek Soukup (3 hlasy) 15.01.2020 13:42

  Petříček nikoho přijímat nebude. Ten hňup je každému pro smích, nikdo...

 • Franta Kocourek (2 hlasy) 16.01.2020 05:33

  Zelený úděl Evropské unie – cesta ke zmaru a nové totalitě ...

 • Franta Kocourek (2 hlasy) 16.01.2020 05:12

  PRÝ NÁM EU VÍC DÁVÁ, NEŽ BERE EU nám tedy nedává víc, než kolik...

 • Franta Kocourek (2 hlasy) 15.01.2020 16:58

  Otevření bran nelegální imigraci. Migrační vlna opět sílí. Podrazácké...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

STYBLO ,ty jsi ale kus howada,takový všeználek,brouk pytlík

0 hlasů

PRÝ NÁM EU VÍC DÁVÁ, NEŽ BERE

EU nám tedy nedává víc, než kolik sebere. Všechny Evropany z členských zemí dohromady stojí jejich peníze, ale žádné zpět nevrací. Nemá ani jak.V diskuzích o Evropské unii se objevuje stále znovu a znovu argument, že prý nám EU dává víc peněz, než kolik nám bere, obvykle ve formě:

„My ale víc dostáváme, než platíme!“

„Odvádíme daleko méně, než kolik jsme dostali.“

„Česká republika ze společného rozpočtu formou různých programů a politik dostává více peněz, než do něj odvádí, je tedy čistým příjemcem,“ uvádí Euroskop.

A tak dále.

Tento argument na podporu našeho členství v EU nevznikl náhodou, ale byl zcela vyroben na zakázku. Zcela záměrně ho šíří weby placené z EU, které jsou hojně sdílené politiky podporující EU.

A protože je stále opakován znovu a znovu jako zaseknutá gramofonová deska, je na čase vysvětlit, proč tento argument v diskuzi selhává.

Dejme tomu, že ČR skutečně odvádí do EU méně, než kolik jí z EU zase přijde, ale problémem argumentu vidím v jeho záměrném omezování finanční politiky čistě na Českou republiku. Je to stejné jako kdybych vzal fixu, nakreslil na mapu trojúhelník zasahující do ČR, Německa, Polska a prohlásil, že všichni uvnitř v tomhle trojúhelníku dostali v celkovém součtu od EU víc peněz, než kolik odvedli. Tudíž by měli být vděční a Evropskou unii nekritizovat.

Vybrat si ČR je stejně tak náhodné, jako můj trojúhelník.

Co se na to podívat z pohledu celé oblasti, kterou tvoří členské země EU, protože rozpočet EU a finanční politika se odehrává v celé této oblasti. Lidé v členských zemí EU dohromady odvedli do EU daleko víc, než kolik dostali.

Nemusíte být ekonom a nemusíte ani umět matematiku, abyste chápali, že EU je pochopitelně jen další úřad, který je pro nás Evropany nákladem. Sám tento úřad žádné peníze vytváří, negeneruje žádné bohatství. EU pouze žije z peněz Evropanů. My všichni Evropané zaplatíme na daních všechny europoslance, eurokomisaře, jejich poradce a zástupce těchto poradců a mnoho mnoho dalších úředníků.

Bez ohledu na to, jestli jste zastánce nebo odpůrce EU, je zkrátka objektivní fakt, že je to úřad, který funguje z našich peněz, ale sám žádné nevytváří. Neplatí tedy, že EU dává ČR milodary a nic za to nechce.

Celý systém je navíc nemorální. EU vezme peníze Němcům, Španělům, Francouzům a Angličanům, a následně je přerozdělí dle svého uvážení mezi členské státy. Tak i když na ČR padne víc peněz, než kolik do ní ČR odvedla, stále to není správné. Naopak, je to klasický socialismus.

Neplatí tedy, že EU nám dává peníze, protože europoslanci jsou snad hodní a dávají nám nezištné dary. Oni žádné své peníze nemají. Oni je jen seberou lidem, část si nechají a část přerozdělí dle své libovůle.

Dalším problémem je slovo „my“, se kterým se operuje. Říkat, že „my“ jakožto ČR jsme dostali od EU peníze, nedává smysl hlavně díky tomuto slovu. Pravda je taková, že není žádné „my“. ČR je deset milionů zcela individuálních lidí. Ne, nejsme jedna velká masa, která sdílí společný mozek a přemýšlí jako jeden tvor.

Pokud nějaká firma dostane dotace od EU, neznamená, že jsme ty peníze dostali my všichni. Pokud Agrofert dostane milion korun českých ve formě dotací, nedostávám je přeci já, ale ta firma.

Nerozumím tedy tomu, proč bych měl být vděčný EU, jen proto, že mi vezme peníze, část si nechá a část dá ve formě dotací nějaké firmě typu Agrofert nebo obci na stavbu rozhledny.

EU nám tedy nedává víc, než kolik sebere. Všechny Evropany z členských zemí dohromady stojí jejich peníze, ale žádné zpět nevrací. Nemá ani jak. V Europarlamentu nemají stromy, na kterých rostou peníze. Je to předražený úřad, kde někteří eurokomisaři berou i půl milionu korun měsíčně. Vděčnost skutečně není na místě.

https://pravyprostor.cz/pry-nam-eu-vic-dava-nez-bere/
-------------------------------------------------- - ---------------------

SPOLEČENSTVÍ SALAFISTŮ V NĚMECKU ROSTE A VZKVÉTÁ. PROČ? JSOU PŘECE V RÁJI!

Francie, Švédsko a Německo jsou země v Evropě, kde se Salafisté cítí nejbezpečněji a nejjistěji. A je jich tam i nejvíce. Daří se jim výborně, neboť jejich tamní policejní a justiční orgány nechávají na pokoji a v Německu mnozí z nich ještě dokonce pobírají podporu od státu, obvykle ve formě sociálních dávek. Takže Německo je ráj pro salafisty. A do ráje se přece chce dostat každý. A tak do salafistického ráje v Německu přibývají a přibývají další Salafisté.

https://pravyprostor.cz/spolecenstvi-salafistu-v-nemecku-roste-a-vzkveta-proc-jsou-prece-v-raji/

CZEXIT

2 hlasy

Zelený úděl Evropské unie – cesta ke zmaru a nové totalitě

Evropský zelený úděl by přinesl dávno nevídané sešněrování a ideologické podmanění hospodářství, masivní omezení svobody, likvidaci zbytků suverenity členských států, astronomické náklady, zaostávání EU oproti zbytku světa.

https://www.eportal.cz/Articles/10662-zeleny-udel-evropske-unie-cesta-ke-zmaru-a-nove-totalite.aspx
-------------------------------------------------- - --------------------

Požáry v Austrálií následek globálního oteplování? Ne! Zakládají je muslimové

Austrálie přijala muslimské imigranty a ti se ji odvděčili velice zajímavým způsobem. Například jistý muslimský imigrant Fadi Zraika zakládá požáry, které v poslední obě devastují Austrálií. Kdy byl chycen a poslán před soud, tak se jen smál a dával najevo svou muslimskou nadřazenost.

https://www.eurabia.cz/Articles/33705-pozary-v-australii-nasledek-globalniho-oteplovani-ne-zakladaji-je-muslimove.aspx
-------------------------------------------------- - --------------------

Už nezbývá než se jen smát. Švédská televize: 3 imigranti a 38 různých identit

Policie si je vědoma toho, že existuje rozsáhlé zneužívání rodných čísel (přidělených migrantům) a falešných osobních dokladů (vystavených na tato r.č.) píše se v článku. Zpravodajská redakce švédské televize se zaměřila na tři osoby a zjistila, že např. jsou registrované pod různými identitami nejen v severských zemích, ale i v Evropě, v Německu.

https://www.eurabia.cz/Articles/33704-uz-nezbyva-nez-se-jen-smat-svedska-televize-3-imigranti-a-38-ruznych-identit.aspx

CZEXIT

2 hlasy

Otevření bran nelegální imigraci. Migrační vlna opět sílí. Podrazácké evropské vlády budeme jednou proklínat

MONIKA PILLONI informuje čtenáře Protiproudu o situaci na italské migrační frontě, kde se po skandálním odstavení Salviniho opět rozjíždí migrační byznys na plné obrátky

V Itálii se vylodilo v roce 2019 celkem 11.471 migrantů. Je to o 50,9 % méně než v roce 2018, kdy jich bylo 23.370 a o 90,3 % méně než v roce 2017, kdy jich bylo 119.369.

Snížení dosáhl v roli ministra vnitra Matteo Salvini, který v té funkci působil od 1. 6. 2018 až do 5. 9. 2019. Je nutno dodat, že jeho rozhodnutí byla již pár měsíců bojkotována uvnitř koalice účelové vlády ministryní obrany, Hnutím 5 hvězd a premiérem Contem.

Nárůst imigrace oproti 2018 začal s novou vládou Demokratické strany (Pd) - sociání demokracie s chováním progresivistů a chaotického Hnutí 5 hvězd (M5S). Obě strany se drží vládních křesílek zuby nehty, protože je jim jasné, že většina z nich již nebude znovu zvolena, a proto se jejich nepřirozená slepenina snaží stůj co stůj demokratickým volbám zabránit. Nemají mimo tohoto motivu vůbec nic společného.

Čísla mluví
Statistiky dokládají, že v září 2019, ihned se začátkem jejich vlády "otevřených přístavů," překročil počet příjezdů v roce 2019 poprvé počet příjezdů imigrantů ve stejném období v roce 2018. Tak se dělo i v následujících měsících (září 2.498, říjen 2.017, listopad 1.232, prosinec 589 osob).

Co nás čeká letos?
Otevření bran nelegální imigraci za této italské katastrofické vlády pochopitelně trvá. Oproti roku 2019, kdy se za působení ministra vnitra Salviniho během prvních 3 dní v roce nevylodil ani jeden migrant, se v roce 2020 během stejného období vylodilo už 87 migrantů.

Poblíž oblasti Santa Maria di Leuca v kraji Puglia, vylovila pobřežní stráž přibližně 14 mil od pobřeží celkem 54 Kurdů (původem z Iráku a Íránu), kteří se z Řecka vydali do Itálie na 13 metrů dlouhé plachetnici. Po dvoudenní cestě byli vysíleni, protože je zastihla bouřka. Celkem bylo na palubě 50 mužů, 2 ženy a 2 děti.

Po zlepšení počasí se na Sardínii vydalo přes moře ze severní Afriky 38 Alžířanů. Jezdí v malých skupinkách na loďkách z lokality Annaba, která je italskému ostrovu nejblíže, a přistávají v lokalitě Sulcis. Policie se vydala po stopách migrantů a po 2 hodinách zadržela 7 osob v zóně Porto Budello v Teuladam a dalších 5 několik kilometrů dále. Později byla zadržena další čtyřčlenná skupinka, po té dalších 14 a nakonec posledních 8. Všichni jsou to - mimo jedné ženy - mladí muži v dobré kondici a samozřejmě bez jakýchkoliv osobních dokladů.

https://www.euportal.cz/Articles/22223-otevreni-bran-nelegalni-imigraci-migracni-vlna-opet-sili-podrazacke-evropske-vlady-budeme-jednou-proklinat.aspx

CZEXIT!!!!!!!

2 hlasy

CO BAKALA JAK SE MU PANE HAMÁČKU A ZAORÁLKU DAŘÍ ??????

0 hlasů

CO BAKALA JAK SE MU PANE HAMÁČKU A ZAORÁLKU DAŘÍ ??????

0 hlasů

CO BAKALA JAK SE MU PANE HAMÁČKU A ZAORÁLKU DAŘÍ ??????

0 hlasů

Po té, co v kraji Vysočina převzala vládu ČSSD, jde to tu skopce a velmi prudce. Četl jsem v Třebíči na vlakovém nádraží jakýs letáček: Máme se tu jak na zámku. Děkujeme Běhounku. Nejsem si jistý, ale bylo tam i něco o hochštaplerovi...

0 hlasů

V kraji Vysočina jsme byli loni na dovolené. Tam z kopce nic nejde, to vám mohu zaručit, tam je socialismus a lenost. Do týdne jsme měli památky i s přírodními krásami proježděny, nic tam není. Ubytovatel nám říká: mám tady penziony, dvanáct budov. Myslíte si, že někdo ze zdejších přijme nabídku dělat tady údržbáře? Poseká tuhle trávu, udělá tadyhle chodníky, opraví záchody a tak? Ne, Budou na dávkách a sedět v hospodě (mimochodem otřes, co jde vidět opravdu jen vy Vyšočině) a nadávat, frustráti.
Snažili jsme se všude ochutnat něco místního, na Vysočině to prostě skoro nejde. Tam by Zdeňu Pohlreicha trefil na místě šlak. Málokdy to bylo dobré a to si nevybírám, sežeru všechno, ale na dovči si chci pochutnat, no kde?
Ptát se místních na dobrou, ne lacinou, prosím vás, nechci lacinou, ale dobrou hospodu, nechytačka, ty socky vám doporučí jen lacinou... Oni nevědí co, to je dobrá hospoda, ptali jsme se kdekoho, otřes!!!! Horší dovolenou jsme nezažili a toto bylo hodně pod úroveň. Na Vysočinu nikdy více. Podívejte se na doporučení lidí o takovém Humpolci. "nejezděte sem!" Je tam Staňa s pivovarem, super Hliníkárium a.... nic. Nic.
Vy se, lenoši, nikdy mít líp nebudete.

0 hlasů

Hamáček často mluví rozumně, ale preference ČSSD jdou do hajzlíčku kvůli té Pocheho legrační podržtašce, takzvanému ministrovi zahraničí Petříčkovi, kterému sice mocně tleskají voliči TOP 0009, ale potenciální voliči sociální demokracie se kvůli němu od této strany odvracejí. Ten Pocheho hlupáček - Petříček - chce mimo jiné splnit rozkaz EU a přijmout muslimy, což ČSSD u voličů sráží do kolen.

5 hlasů

Přijímání muslimů: to je jako ptát se na Vysočině na dobrou hospodu. Jak málo stačí blbům ke spokojenosti. Co budete dělat, frustráte, až sem za dvacet let nikoho nepřijmeme jako dneska? Já vím, vám to téma už vydrží až do smrti. O Islámu neví nic, Korán v životě ne že nečetl, ale ani zdálky neviděl, o historii neví nic ale muslim, muslim, muslim.
Mouko, Rakousko jich má asi tak stokrát více než my a je tuším že pátou nejbezpečnější zemí na světě, my nemáme nikoho a jsme jedenáctí. Polsko nemá nikoho a je někde třicáté. Co z toho plyne? Že jsme horší než ti muslimové.

0 hlasů

Soudruhu pionyre první jsi načtěte proč je v Rakousku mají a tito školaci neví jen tak kecat a řvát na náměstích.Soudruh chudák Minář a podobní idioti by měli prvni se vrátit,aby neměli prázdný mozek. A zase řvát kdo soudruhu pionýre. Většina lidí už z toho má prdel jak zase plné naměsti 10 let až 14 cucáků...

1 hlas

Zalez ruská špíno.

1 hlas

Petříček - chce mimo jiné splnit rozkaz EU a přijmout muslimy, což ČSSD u voličů sráží do kolen. -------------------------Vždy se najdou hlupáci mezi voliči.Na nich ČSSD nestojí,ty jsou pro strany a hnutí typu Trikolora,SPD DSSS ND atd. 🐂

1 hlas

Jen ať je klidně přijme, do týdne jsou pryč. Vlk se nažere a koza zůstane celá...

0 hlasů

Jim to nikdo nevysvětlí, ti jsou hotoví, našli si slovo muslim a strašně je baví.

1 hlas

Petříček nikoho přijímat nebude. Ten hňup je každému pro smích, nikdo ho nebere vážně. Vzpomínáte na Parkanovou, ministryni obrany, jak si z ní všichni utahovali ? Přesně v té pozici je ta Pocheho onuce, Petříček.

3 hlasy

Neříkej... To neustále tvrdíš akorát ty a tvých dalších dvacet nicků, nikomu dalšímu to nevadí... :-)))

2 hlasy

Každému? Myslíte sebe a ty samé socky jako jste vy kolem vás? Tajemství? Pro smích jste akorát vy a vaše duté hlavy.

1 hlas

Buď rád ty_čůro, že jsi dostal alespoň jeden palec! Co ti brání v tom aby jste si se Stýblem, Machurou a tím pražským údem tady nepořídili několik nicků. Když vám to admin dovolí.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.