Průzkum
Jak Češi hodnotí sociální politiku? Příliš pozitivní nejsou

21.01.2020 17:00

Sociální politiku v Česku hodnotí dobře dvě pětiny lidí nad 15 let. Podle poloviny Čechů a Češek je naopak špatná. Nejhůř dotázaní vnímají zajištění na stáří a podporu bydlení, nejlépe naopak školství a zdravotnictví.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Vlastimil Styblo (1 hlas) 21.01.2020 22:17

  Napřed si přiblbla pořizují děti ve pětatřiceti, jsou z nich a jejich...

 • aztek polni (1 hlas) 22.01.2020 15:01

  Horší odpad byl jen ten od dementního šulina Havla špiny a odporného...

 • Vlastimil Machura (1 hlas) 22.01.2020 10:33

  Takže lidský odpad z Pitomiovy SPD či ještě něco horšího. 👿

 • Vlastimil Machura (1 hlas) 22.01.2020 09:04

  Pán je kulturní člověk se sociálním cítěním. 🤣

 • Franta Kocourek (1 hlas) 22.01.2020 08:53

  ZA ZÁCHRANU EVROPY 15 LET VĚZENÍ, TO LZE JEN V EUCHALÍFÁTU Výbor...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

je to hrozné co za sviňuchy reprezentuje evropu,kdyby se to změnilo ,každý z mamlasů bude tvrdit,že ktomu byli dohnáni,jako vždy a tomu italskému politikovi,který to se svoji zemí myslel dobře ,dejte provaz,no ale vy korektní a falešní politici se bojíte,že by jste z něho udělali mučedníka jako u nás dr.horákovou,co včíl vy howada?

0 hlasů

ZA ZÁCHRANU EVROPY 15 LET VĚZENÍ, TO LZE JEN V EUCHALÍFÁTU

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování předsedy Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou lodí pašeráků migrantů, tedy lodí vysoce ziskových neziskovek, fungujících coby “vodní taxi zdarma” pro africké migranty, které loví u břehů Libye.

Takže obrana nejen své vlasti, ale celého kontinentu je trestána vězením, zatímco kolaborace se 4. říší v EK je velmi štědře honorována.

Právě na případu obvinění Salviniho se fašismus 4. říše a jejích kolaborantů naplno odkopal.

https://pravyprostor.cz/z-blogu-vox-populi-za-zachranu-evropy-15-let-vezeni-to-lze-jen-v-euchalifatu/
-------------------------------------------------- - ------------

V NĚKTERÝCH ZEMÍCH EU JE POVOLENO ZNÁSILŇOVAT DĚTI A MRZAČIT JIM GENITÁLIE, ALE POSLANCI EP TO NEŘEŠÍ

https://pravyprostor.cz/v-nekterych-zemich-eu-je-povoleno-znasilnovat-deti-a-mrzacit-jim-genitalie-ale-poslanci-ep-to-neresi/
-------------------------------------------------- - -----------

KDY EU SEŽERE SAMA SEBE?

Systematická práce na vytvoření jednotného evropského státu je v plném proudu. Jestliže zpočátku byla určitá snaha pokračovat v existenci EHS, které se stalo na dlouhou dobu ukázkovým příkladem rozvoje vzájemné spolupráce, a i přes určité nedostatky vedlo Západní Evropu k prosperitě, vzájemné toleranci a rozvoji, pak přechod na EU znamenal hluboký propad původních hodnot. Snaha vytvořit superstát konkurující USA a rozpadajícímu se Sovětskému svazu vzal za své již ve chvíli, kdy přešly naprosto rozdílně výkonné ekonomiky na jednotnou měnu.

Již od počátku bylo více než jasné, že tahounem tohoto seskupení bude Německo. Pokud si někdo myslel, že to udělá nezištně, byl velmi naivní. Predátorské instinkty se nemění a takové Řecko doplatilo na své vazalství na německých bankách. Němci postupně převzali vládu nad celou unií. Využili i postupného přistupování nových členských států a jejich kapitál vzápětí začal ovládat i okolní ekonomiky. Důkazem toho je ostatně i naše republika. Je pevně spjata právě s tou německou, která ji úspěšně vysává. Ta je zase díky poválečné dohodě svázána s Američany a dlouhodobě byla vstupní bránou pro americké hospodářské giganty. Rozpuštěním RVHP zanikl přímý konkurent tady v Evropě a Čína se teprve nadechovala k výraznému progresu v rámci celého světa. Rusové měli po rozpadu SSSR svých starostí dost a s Jelcinem v čele nebylo příliš jasné, kterým směrem se budou ubírat. Nástup Vladimíra Putina schopného zkonsolidovat Rusko a vrátit mu nejen tvář, ale postupně ho též vyvádět z jistého útlumu způsobeného zaostalostí a dopady závodů ve zbrojení, začal vyrovnávat síly. A přidáme li obrovský ekonomický rozvoj spícího čínského draka, možná pochopíme, že se EU dostává do existenčních problémů.

Řízení Evropy se po vzoru USA ujali liberálové. To bez ohledu na to, že svět se pod vedením těch amerických dostal několikrát na pokraj války. Arabské jaro a převrat v Iráku i bombardování v bývalé Jugoslávii ukázaly, že Spojené státy spolu se svými hlavními spojenci dokážou změnit politické klima všude, kde si zamanou, také se tam usadit. Bez ohledu na lidské ztráty. Postavit se jim v boji je pro většinu zemí nemožné, ovšem s partyzánskými způsoby boje lze Američany i přes jejich technický náskok vcelku slušně potrápit. Evropané jako by se shlédnuli v praktikách Pentagonu ovládaného liberálními politiky a pustili se do změn vedoucích k okleštění pravomocí jednotlivých států v EU. Na rozdíl od Američanů však nerozkládají režimy mimo své území, ale tlak vytváří u sebe doma. Jestliže volbou Trumpa se samotní občané USA vzepřeli liberálům, což dovedlo tuto světovou velmoc až k pokusu o odvolání vlastního prezidenta těmi, kteří po mnoha letech vlády prohráli, v Evropě se liberálové pevně drží kormidla. Společně se Zelenými, pro které v zemi velkých motorů, střelných zbraní a rozvinutého průmyslu, tedy v USA, moc místa není, vedou náš kontinent k sebedestrukci.

Největším nepřítelem liberálů se stali Donald Trump, Rusové s Vladimírem Putinem a Čína. Každý z jiného důvodu a jiným způsobem. Zatímco Trump pracuje plně v zájmu své země a ukázal, že když se liberálům, tedy americkým Demokratům, neustupuje, lze je porazit. Navíc přístupem k migraci dává jasně najevo, že Amerika patří Američanům, a ti si ji budou chránit. Zároveň prezident preferuje ekonomické zájmy USA, to i vůči Evropě. Nijak nešetří ani donedávna prioritní německé spojence. Vladimír Putin je pro EU nejen hrozbou, ale také důležitým partnerem. To především díky nerostnému bohatství, na kterém je zbytek Evropy vcelku závislý. Opomenout nelze ani vojenský potenciál Rusů a možnosti týkající se zemědělství a investic do průmyslu. Putin sice pootevírá dveře zahraničním partnerům, zároveň to dělá tak, aby je dokázal přibouchnout. Je energický a naučil se rychle, přitom s rozmyslem...

https://pravyprostor.cz/kdy-eu-sezere-sama-sebe/

1 hlas

Napřed si přiblbla pořizují děti ve pětatřiceti, jsou z nich a jejich jekotu nervózní, a pak se velice diví, že nebudou mít na důchody, kreténi! Jednak je to samý dement a autista ty děcka po třícítce a později, takže důchody hned od malička, druhak ta díra v příjmech do důchodového fondu, kdy si blbečkové mysleli, že příroda je pitomec a oni jsou letadla a jsou chytřejší než ona, se už nezalepí nijak jinak, než tvrdými škrty a důsledným oddělením důchodů od všeho ostatního. Politici ještě ty prachy na důchody používají na kdeco.

1 hlas

Peníze "na kulturu" by se měly snížit na naprosté minimum. Proč dotovat něco, o co lidi nestojí? Když si může jedno divadlo vydělat na svůj provoz, proč jinému dávat dotaci? Jasně, komedianti budou ječet, protože se jim sáhne na platy, ale ať si ječí. Stane se něco, když se nenatočí další stupidní film, který prodělá? Nebo když se zavře divadlo kam přijde pár lidí? Obdobně ve sportu, dotovat by se měl sport pro děti, nikoli nějaké vrcholové soutěže. Dříve se nedotovalo nebo minimálně, ale kupodivu výkony nebyly horší než dnes. Takže pár sportovních přeplacených "hvězd" by skončilo, no a co by se stalo? Otázkou js epíš, jak zařídit, aby se "ušetřené" peníze nerozkradly, nebo nerozfrcaly na nesmysly.
A pokud jde o sociálku, tedy o vyplácení různých podpor , zde by se mělo přejít zpět na systém plateb "pojišťovně". Tak jak to bylo za 1. republiky a krátce po válce. Tedy platíš do systému a máš nárok z něj dostávat. Neplatíš? No tak nedostaneš nic. Rychle by to naučilo různé "sociálně vyloučené" pracovat. Nechceš si platit, neplať, nic nedostaneš. Na "důchod" se zabezpeč jak chceš. Tak to bylo dříve běžné. Třeba zemědělci byli zabezpečeni svým hospodářstvím a když ho předávali dětem, bylo to smlouvou a "vejměnkem" kde bylo přesně dáno, jak se o ně nový hospodář postará. Naopak lidé jako dělníci si platili pojištění a z něj pak byl jejich důchod. Komunisté tohle zrušili a peníze nalili do rozpočtu a zavedli "průběžný systém" kde peníze vlastně nikdy nejsou na nějakém účtu, ale prostě se povinně (mandatorně) přidělují z vybraných daní. Bohužel jsou tam i dávky pro netáhla, takže pak vidíme "ubohé minority" jak řvou na "socýjalce" o tom jaká je "dyšgrymynácyja"

0 hlasů

Pán je kulturní člověk se sociálním cítěním. 🤣

1 hlas

A ty máš rodiče komedianty a hrozilo by, že ti nekoupí novou hru?
A nemám žádné "sociální cítění" s lemply co v životě nemakali a berou dávky a prachy za spratky které naprcali. Klidně ať pomřou hlady. Pokud to tobě vadí, děl se s nimi o peníze, já o to nestojím.

0 hlasů

Takže lidský odpad z Pitomiovy SPD či ještě něco horšího. 👿

1 hlas

Horší odpad byl jen ten od dementního šulina Havla špiny a odporného fekálu. Naše země nevskvéta a mluví žaba praskačka a odporná špina z Chemapol grup šulin!

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.