Komentář exprezidenta
Klaus: Němci se mýlí. Babiš je jiný, než o něm píší

02.11.2017 13:30

Bývalý český prezident Václav Klaus v komentáři pro vydání rakouského deníku Die Presse upozornil na údajně mylné interpretace výsledku českých voleb v sousedních zemích.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • jaroslav novak (9 hlasů) 02.11.2017 14:53

  Nevím, zda se celý svět mýlí. Ale, že má Klaus v 99% svých vyjádření...

 • Petr Dosoudil (9 hlasů) 02.11.2017 15:14

  přesně!.... Klaus byl za nepřítele republiky, když varoval před...

 • Ladislav Šťastný (6 hlasů) 02.11.2017 13:45

  Jestliže z Německa opakovaně zaznívají hlasy, abychom byli...

 • František Martínek (4 hlasy) 02.11.2017 13:07

  Klaus nastavil kola korupce, lhaní a podrazů a samozřejmě s toho...

 • Libor Weizenbauer (3 hlasy) 02.11.2017 15:58

  Dodat není co, snad jenom vyhledat pomoc lékaře.

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

část voličů bureše-babiše si myslela,že to Český trump je.jako skřet john svého času.je to ale zlodějský semita žid,jako klaus a rath a bém a standa gross a atd.kdy vám to už dojde,mešugeni?

0 hlasů

"...levicově orientovanou politiku..."

Až na to, že v EU se sice mělo velkou koalici uskupení EPP a S & D, ale to jíž zhruba rok takto není. Teď prý dominuje EPP s ALDE, kde například ANO (i euroskeptiky mezi nímiž zřejmě i ECR v které např. ODS), čímž došlo prý k posunu doprava.

https://www.ft.com/content/ed2d5750-dd90-11e6-86ac-f253db7791c6

Navíc S & D ze stran nemá nejvíce křesel.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Evropsk%C3%BD_parlament

Tudíž, u kormidla EU spíše pravice, obzvláště zhruba ten rok, kde teď například jak předseda Evropské komise tak prezident EU-parlementu oba za EPP. Což nevylučuje, že EPP byť spíše pravicová dělá levicovou politiku, ale představovat to mnohým asi spíše neznalým i stranického rozložení křesel v EU-parlamentu jako by na údajné vině za něco byla levice, to mám za docela nízký argument.

Natož když skutečnost je spíše o tom, že se mnozí cítí inspirovaní federálním klíčem SRN ale při tom asi naprosto ignorují, že například v Berlínu je nedostatek soudců, státních žalobců, policie se má za přetíženou a tzv. Ordnungsamt také, dlouhé fronty na úřadech, tisíce bezdomovců (mj. z východních členů EU), a mezitím ta Spolková vláda akorát dělá další nařízení jako například nový zákon o tom, že osoby činné v prostituci se musí koukat nechat kontrolovat ohledně zdravotního stavu ale ani ň ohledně kolik z těch odhadem 200 tisíc takových osob z východních členů EU takovou činnost dělá protože Němci nedají ani na jídlo pokud se nějaký čas neodpracovalo (což AfD chce aby bylo 5 let za kterých ostatní občané EU nemají nárok na podporu*).

A jakoby předseda vlády Berlínu co vím ani nemá žádné oficiální zastoupení na Spolkové úrovni, tj. když ta Spolková vláda (nebo jak ji někdy říkám "vzdušný zámeček") dělá nařízení, tak to jako spíše administrativní představenstvo (a ne zemská vláda) musí nějak koukat vše udělat, a nést vinu za nepovedené mezitím co se Spolkoví politici nechají chválit za údajně povedené.

Jinými slovy, kritiku systému EU je něco co bych osobně jistě chápal. Ale dělat z toho všeho jako by šlo akorát o to nějakým kamarádům někoho zajistit více křesel (a platy s tím), natož když se dělá jako by skutečná alternativa byl nějaký paskvil (viz například argument některých aby EU jako státní entita neměla respektovat Ženevskou úmluvu o úprchlících ale aby EU jako státní entita měla koukat dělat EU-hranici), to se mi zdá docela daleko od věci.

*na druhou stranu zas ne vyloženě horší než co dělali někteří členové EU, například v Polsku britský občan který po ztrátě zaměstnání musel prodat dům aby měl na živobytí jak se mu nedostalo podpory, nebo já v ČR, kde se mi po měsících oznámilo, že nemám nárok na podporu, což bylo roku 2010, tj. za doby kdy českému občanovi v Německu stačilo přihlášené bydliště aby nárok na podporu měl i pokud den před tím poprvé do Německa přišel - ale nicmoc údajné Evropské společenství když někteří jsou i přímo nalákání podniky na práci a potom vysazení na ulici mezitím co například německé podniky na těch otevřených hranicích mají z exportů na EU trhu stovky miliárdy EU ročně (a SRN do EU přispívá 12 miliárdy).

0 hlasů

Tohle se nedá číst a není tomu ani rozumět. Hrozný pravopis.

0 hlasů

potažmo,prušáci v roce 997 zavraždili Českého věrozvěsta sv.vojtěcha z rodu slavníkovců.teroristi.

0 hlasů

cely svet se myli a klaus ma pravdu.. prosim vas zavrete uz tomu cloveku usta..

2 hlasy

Klaus snad tvrdí, že je Babiš andílek ? Říká jen to, co je očividné, že ostatní strany si v předvolební kampani nevedly příliš kvalitně. A má pravdu.

3 hlasy

Nevím, zda se celý svět mýlí. Ale, že má Klaus v 99% svých vyjádření pravdu, je fakt.

9 hlasů

Takže je ten Národní škůdce někdo jako Palacký? Majitel pravdy.... Mít pravdu je snadné, pokud ji hlásáme ex post, což Klasu dělá zásadně a bez výjimky. Po rozednění ohlásí, že Slunce vyšlo.... a co udělá obdivovatel Klause? Zase má pravdu! A zasněně se zahledí na jeho křivohubého potomka.

0 hlasů

Je to trochu jinak. Klaus má v tomto případě zcela výjimečně pravdu.

1 hlas

Ale nemá. Klaus jen generalizuje podle svého světonázoru, že Brusel je sídlo zla a že EU našinec nemůže ani cítit. Nemá pravdu. Jen si na ni rád sahá a zkoumá, jak ji privatizovat.

0 hlasů

No taky! Jak by se první po Bohu mohl mýlit ?

1 hlas

přesně!.... Klaus byl za nepřítele republiky, když varoval před podpisem Lisabonské smlouvy...současné volby jsou potvrzením jeho prognostických názorů a toho že z EU, kterou jsme považovali demokratický deštník, se vyklubal arogantní moloch, který si z východních zemí udělal skvělé tržiště , zdroj velmi kvalitní a hlavně levné pracovní síly.Tento moloch byl hlavním tématem voleb i jejich výsledků....

9 hlasů

Už Vám dalo hlas 7 blbců. Vytrvejte v hlásání a možná zválcujete i SPD.

0 hlasů

Jsem ráda, že si to alespoň někdo pamatuje! Taky připomínám, že tím nepřítelem ho označil kromě Havla a médií i současný prezident Zeman. Ten tvrdil, že multikulturismus potřebujeme. Pravda, už to netvrdí, lidi to už slyšet nechtějí.

1 hlas

Jestliže z Německa opakovaně zaznívají hlasy, abychom byli potrestáni, pokud nepřijmeme islámské slimáky, které Německo samo pozvalo, tak je zcela oprávněné Německo - už zase - považovat za nepřátelský stát.

6 hlasů

JEDEN Z NEBOHATŠÍCH LIDÍ V NAŠI ZEMI KTERÝ ROZPRODAL STÁTNÍ MAJETEK ZA PÁR KORUN PROMLUVIL ??? CO K TOMU DODAT ??

3 hlasy

JEDEN Z NEBOHATŠÍCH LIDÍ V NAŠI ZEMI KTERÝ ROZPRODAL STÁTNÍ MAJETEK ZA PÁR KORUN PROMLUVIL ??? CO K TOMU DODAT ??

2 hlasy

Dodat není co, snad jenom vyhledat pomoc lékaře.

3 hlasy

Bolí paranoia ? Nebýt r. 48 a ukradení majetku komoušema, nemusel být r. 89, natož privatizace ! A Klaus sám nic nerozprodal, byl tu privatizační proces, při kterém se na privatizaci jednotlivých firem podíleli různí ekonomové v zemi. Klaus jako ministr financí neměl žádnou šanci hlídat každou jednotlivou privatizační kauzu. A že se přitom přiživili i někteří nepoctivci.... jak se to dá předem poznat ?

3 hlasy

To by tedy asi mělo platit i pro proklínaného Sobotku, s tím OKD, ne?

1 hlas

K tomu se dá dodat, že sám ten majetek nerozprodal, ale za účasti všech tehdejších stran, které všechny!!! tunelovaly jak o závod.Dneska se vydávají za bezúhonné a ukazují prstem na Babiše - hleďme ho zloděje ! prošustroval 50 miliónů... a ty miliardy předchozích vlád jsou kde? Babiš není o nic horší než ti, kteří nám tu skoro 30 let předváděli, jak beztrestně krást... a to říkám jako člověk, který Babišovi nevěří ani Dobrý den...

1 hlas

Podejte trestní oznámení na každého, kdo ne prošustroval ale přisvojil neoprávněně si 50 milionů či jakoukoli jinou částku v rozsahu škody velkého rozsahu.

1 hlas

Politické strany měly něco do činění s privatizacemi jednotlivých podniků ? Nebo to byli jednotliví lidi, kteří privatizovali, a někteří neměli třeba nejférovější úmysly ?

2 hlasy

Že si Babiš vodí Zemana jako poslušného pejska, to všichni dávno víme. Ale že má koupeného i předchozího presidenta, to je pro mne překvapením.

2 hlasy

Proč máte pocit, že má někdo "koupeného" exprezidenta ? Slovo objektivita vám nic neříká ?

1 hlas

Klaus nastavil kola korupce, lhaní a podrazů a samozřejmě s toho plynou i zlodějny. To Babiš je proti němu neviňátko a to doslova.

4 hlasy

Klaus vyhmátl jedinečnou příležitost, kdy byla společnost plná naděje a byla ochotna obětovat vlastní pohodlí pro budoucnost v demokracii. Je zbytečné připomínat jeho výroky. Všichni je známe, jen tehdy málokdo věděl, o jakého chrapouna ve skutečnosti jde. S uhlazeným vystupováním nastavoval prostředí pro organizované rozkrádání veřejných rozpočtů ve prospěch své modré sekty.

1 hlas

Klaus "jistě" nastavil v jednotlivých lidech účastnících se privatizace - charakter ?

1 hlas

Lidský charakter byl a je znám již tisíce let. Klaus ho jako ekonom znal a mohl privatizaci udržet v mezích zákona. Někdo ho ale asi ulobboval.

1 hlas

To pochybuju, spíš se mu zatím přišlo jen na pár drobností.

2 hlasy

Jakých ? Fakta ?

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 44/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.